„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” będzie dostępny z napisami dla niesłyszących
08/03/2017Autor: MN
„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” będzie dostępny z napisami dla niesłyszących
Telewizja Polsat zapewni osobom niesłyszącym możliwość pełnego kibicowania Iwonie Cichosz w programie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”.

Iwona Cichosz, Miss Świata Osób Niesłyszących 2016 roku jest jedną z bohaterek najnowszej edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” emitowanego co piątek w Polsacie.

Iwona stała się symbolem przezwyciężania największych i najpotężniejszych barier, a także przykładem dla całego środowiska osób Niesłyszących w Polsce. Aby umożliwić jej fanom, w tym wszystkim niesłyszącym możliwość pełnego udziału w oglądaniu i emocjonowaniu się jej występami, Telewizja Polsat jako pierwsza w Polsce zdecydowała się wprowadzić napisy w audycji rozrywkowej „na żywo” – powiedziała Nina Terentiew, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Programowych Telewizji Polsat.

Zostały już przeprowadzone testy techniczne tego rozwiązania, a także przekazane dodatkowe środki finansowe w celu pokrycia wyższych kosztów wynikających z wprowadzenia napisów do audycji „na żywo”. Jest to wyjątkowa sytuacja i odpowiedź na - między innymi - prośbę Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Telewizja Polsat zdecydowała się na ten krok i traktuje to jako element realizacji misji publicznej. Żadna telewizja w Polsce nie wprowadziła wcześniej napisów do audycji rozrywkowej realizowanej „na żywo”. Dla nas, jako stacji komercyjnej jest to bez wątpienia powód do dumy, że jesteśmy pionierem i liderem tego typu rozwiązań w Polscepowiedział Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat podejmuje wiele działań w celu umożliwienia osobom z dysfunkcją wzroku i słuchu dostępu do naszych programów. Między innymi jako jedyni w Polsce i pierwsi w Europie nadaje kanał ogólnokrajowy w ramach telewizji naziemnej Super Polsat, w którym zdecydowana większość ramówki jest dostosowana do odbioru przez osoby z dysfunkcją narządów wzroku i słuchu.

Aby w najbliższy piątek móc oglądać program „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” z napisami, wybierz odpowiedni przycisk na pilocie lub stronę 778 Gazety TV Polsat. Rozwiązanie zostało przygotowane w ostatnich dniach przy współpracy z zespołem Dostępni.eu. Napisy powstaną z wykorzystaniem najnowocześniejszego oprogramowania do rozpoznawania mowy.
Tagi: #polsat #dancing with the stars #taniec z gwiazdami #niesłyszący #napisy dla niesłyszących #wiosna #wiosna 2017 #rochstar 

Komentarze przez FacebookaKomentarze

  • 3537
    #1 Liverpool802 dnia 08-03-2017 20:57
    Noo a TVPIS śpi w tym temacie i co osoby nie słyszące czy niewidome też mają płacić abonament ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sponsor

Ankieta

Czy wykupisz dostęp do kanałów Tenis Premium 1 i Tenis Premium 2?

Tak

Nie

Jeszcze nie wiem

Kalendarium

26 maja
• Start Polsat Music
26-28 maja
• Polsat SuperHit Festiwal 2017

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy