Monitoring domu oraz firmy w ofercie Plusa i Cyfrowego Polsatu
07/11/2016Autor: MN
Monitoring domu oraz firmy w ofercie Plusa i Cyfrowego Polsatu
Plus wprowadza kolejne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo domu lub firmy. Nowe usługi pozwalają w każdej chwili i z każdego miejsca sprawdzić co się dzieje w domu podczas naszej nieobecności. Usługi monitoringu domu i firmy będą dostępne wkrótce także w ofercie Cyfrowego Polsatu.

Plus we współpracy z firmą Locon udostępnił nowe usługi monitoringu pomieszczeń bez konieczności montażu okablowania. Są one dostępne poprzez aplikację mobilną instalowaną na smartfonach i tabletach z systemem Android i iOS oraz na komputerach poprzez serwis www.

To bardzo proste rozwiązanie, które dzięki wykorzystaniu kamery IP oraz sieci internetowej pozwala na: monitoring domu lub firmy, podgląd pomieszczeń w dowolnym momencie, wykrycie ruchu przez kamerę, automatyczne nagranie zdarzenia oraz zapisanie na bezpiecznym serwerze,
powiadomienie o wykryciu ruchu przez SMS, e-mail oraz w aplikacji.

Usługi są dostępne wraz niezbędnymi do jej działania profesjonalnymi kamerami IP Locon BD.03, które należy podłączyć do Internetu (WiFi). Każda kamera przekazuje obraz w jakości HD, a dzięki samoczynnemu przełączaniu na tryb nocny, pozwala na oglądanie obrazu również w ciemności. Można nią sterować za pomocą aplikacji mobilnej lub przez www. Zakres obrotu wynosi 120 stopni w pionie i 355 w poziomie. Kamera posiada wbudowany mikrofon i głośnik umożliwiający komunikację z osobami przebywającymi w monitorowanym pomieszczeniu. Aby zapewnić bezpieczeństwo transmisji, obraz z kamery przesyłany jest szyfrowanym łączem.

Zapisane nagrania z kamery są przechowywane w chmurze (na serwerach), co skutecznie eliminuje ryzyko ich utraty w momencie zniszczenia kamery np. przez złodzieja. Oferowana przez Plusa usługa pozwala na zapis do 24 h nagrań, które są przechowywane na serwerach przez 3 dni (dla każdej kamery).

Detekcję ruchu można włączać przyciskiem w aplikacji lub na koncie klienta na stronie www. Dodatkowo, za pomocą wbudowanego kalendarza, można wybrać dni tygodnia i godziny, kiedy detekcja ruchu ma być aktywna. Gdy kamera wykryje ruch, automatycznie wysyłane jest powiadomienie SMSem, e-mailem oraz w aplikacji.

Usługa jest dostępna w ofercie na 24 miesiące zarówno dla klientów indywidualnych – Bezpieczny Dom (jedna kamera), jak i osób prowadzących działalność gospodarczą – Bezpieczna Firma (zestaw dwóch kamer). Cena oferty Bezpieczny Dom wynosi 29 zł miesięcznie, zaś Bezpieczna Firma to 46 zł netto (56,58 zł z VAT), przy czym Bezpieczna Firma to dwie kamery w ramach jednej usługi. Klient ma również możliwość rozszerzenia zakresu usługi o Pakiet Extra, dzięki któremu wydłuża czas nagrań do 72 godzin (3 dni), a czas przechowania nagrań na serwerze do 7 dni. Dodatkowo, klient uzyskuje dostęp do opcji nadpisywania nagrań po wykorzystaniu przestrzeni na serwerze. Koszt Pakietu Extra to 10 zł brutto miesięcznie dla usługi Bezpieczny Dom i 15 zł netto miesięcznie (18,45 z VAT) dla usługi Bezpieczna Firma.
Tagi: #plus #cyfrowy polsat #monitoring 

Komentarze przez Facebooka

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sponsor

Ankieta

Czy wykupisz dostęp do kanałów Tenis Premium 1 i Tenis Premium 2?

Tak

Nie

Jeszcze nie wiem

Kalendarium

26 maja
• Start Polsat Music
26-28 maja
• Polsat SuperHit Festiwal 2017

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy