„Idol” wróci do Telewizji Polsat. Startują precastingi

MN 17/10/2016
„Idol” wróci do Telewizji Polsat. Startują precastingi
 To może być najważniejsze telewizyjne wydarzenie przyszłego roku. Telewizja Polsat reaktywuje muzyczne show „Idol”. W listopadzie ruszą precastingi do programu. Producenci czekają na osoby w wieku od 16 do 28 lat. Poszukiwani są przede wszystkim soliści. Nie ma ograniczeń dotyczących wykonywanego gatunku muzycznego.

Terminy i miejsca precastingów podane przez firmę FremantleMedia Polska, producenta programu:
• 5 listopada, Gdynia, Hotel Courtyard by Marriott, ul. Jerzego Waszyngtona 19,
• 6 listopada, Poznań, Hotel Novotel Poznań Centrum, pl. Andersa 1,
• 12 listopada, Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, pl. Sławika i Antalla 1,
• 13 listopada, Warszawa, Hotel Novotel Warszawa Centrum, ul. Marszałkowska 94,
• 26 listopada, Wrocław, Hotel DoubleTree by Hilton, ul. Podwale 84.„Idol” to brytyjski format. Program miał swoją premierę w Polsce w 2002 roku. Ostatnią, czwartą edycję pokazano w 2005 roku. Celem show jest znalezienie wyjątkowej osoby, obdarzonej talentem wokalnym i charyzmą. Głównym gospodarzem widowiska był Maciej Rock. W jury zasiadali: Robert Leszczyński, Elżbieta Zapendowska, Jacek Cygan oraz Kuba Wojewódzki (bez III edycji), Maciej Maleńczuk i Marcin Prokop (tylko III edycja). Show składa się z kilku elementów. Pierwszym są castingi w różnych miejscach Polski, a ostatnia część to cykl programów na żywo. W początkowych etapach o losach uczestników decydują jurorzy. Później znaczenie mają już tylko głosy widzów. „Idol” wypromował wielu polskich wokalistów, m.in. Anię Dąbrowską, Ewelinę Flintę, Szymona Wydrę i Monikę Brodkę.

Średnia oglądalność czwartej edycji programu wyniosła 1 mln 878 tys. widzów. W porównaniu do poprzednich edycji „Idola”, czwarta cieszyła się najmniejszą popularnością. Widzowie najchętniej oglądali drugą odsłonę, podczas której średnia oglądalność wyniosła 3 mln 423 tys. widzów, pierwszą edycję oglądało średnio 2 mln 916 tys. osób, natomiast trzecią serię śledziło 2 mln 622 tys. widzów – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.


Informacja o powrocie programu na stronie polsat.pl
 

Komentarze

 • 3537
  #1 Liverpool802 dnia 17-10-2016 20:38
  Ciekawe kto w jury zasiądzie bo raczej pewne jest to że Elżbieta Zapendowska się w tym jury pojawi ciekawe kto jeszcze icon_wink
 • 1831
  #2 Staszek dnia 17-10-2016 21:02
  Zapędowska i Jacek Cygan są niemal pewni jeśli chodzi o jury.
 • 481
  #3 Krzysiek_46 dnia 17-10-2016 21:55
  Odgrzewane kotlety i nic specjalnego. Zobaczymy jaka oglądalność będzie tego show icon_smile

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.