Eliminacje do Euro, Mundialu, Liga Narodów, ME U-21 w kanałach Polsatu
13/09/2016Autor: MN
Kanały Polsat Sport
 Wielka europejska piłka w Telewizji Polsat. Stacja będzie pokazywała European Qualifiers (mecze eliminacyjne strefy UEFA) do Euro 2020 i Mundialu 2022 roku, oraz dwa cykle nowych rozgrywek europejskiej federacji UEFA Nations League (Ligi Narodów) w latach 2018/2019 i 2020/2021. Anteny Polsatu będą też transmitowały Mistrzostwa Europy U-21.

W ramach pakietu praw European Qualifiers i UEFA Nations League kibice na antenach Polsatu zobaczą mecze Mistrzów Świata Niemiec, Mistrzów Europy Portugalii, spotkania innych europejskich gigantów – Hiszpanii, Francji, Włoch czy Anglii oraz retransmisje meczów Polaków (nadawanych maksymalnie do około czterech godzin po jego zakończeniu). Łącznie do 2022 roku stacja pokaże blisko tysiąc spotkań w obu cyklach eliminacyjnych i w Lidze Narodów.

Telewizja Polsat uzasadnia, że od lat stawia na piłkę nożną w najlepszym reprezentacyjnym wydaniu. To na antenach Polsatu można było oglądać piłkarskie Mistrzostwa Świata w 2002 i 2006 roku, czy finałowe turnieje Euro w 2008 i 2016 roku. Zakup praw do meczów eliminacyjnych kolejnych turniejów rangi mistrzowskiej jest naturalną konsekwencją dotychczasowych wyborów stacji.

Mecze eliminacyjne do dwóch turniejów (European Qualifiers)
Zakupiony pakiet obejmuje wszystkie pola eksploatacji, łącznie z internetem i telefonią komórkową. Do 2022 roku kibice na antenach Polsatu zobaczą mecze eliminacyjne do Euro 2020 i Mundialu 2022 roku z udziałem 54 reprezentacji. W każdym cyklu eliminacyjnym będzie to niemal 300 meczów
o punkty, zawsze w jakości HD.

Liga Narodów UEFA (UEFA Nations League)
W pakiecie znalazły się również nowe rozgrywki UEFA – Liga Narodów, w której wystąpią wszystkie europejskie federacje podzielone na cztery ligowe poziomy: A, B, C i D, zgodnie z ich miejscem
w rankingu UEFA. Prestiżowa formuła tych rozgrywek z pewnością uatrakcyjni rywalizację reprezentacji narodowych. Polsat i kanały sportowe grupy pokażą dwie edycje Ligi Narodów w latach 2018/19 i 2020/21 łącznie z finałowym turniejem Final Four, w którym zagrają cztery najlepsze drużyny z poziomu A. Co najważniejsze, czterem najwyżej sklasyfikowanym reprezentacjom w Lidze Narodów w 2019 roku, które nie zakwalifikowały się do turnieju finałowego w eliminacjach, to właśnie Liga Narodów da przepustkę do finałów Euro 2020 roku.

Blisko 1000 meczów w pakiecie
Podsumowując, w blisko tysiącu spotkań, które anteny Polsatu pokażą do 2022 roku, na kibiców czekać będą mecze klasowych europejskich drużyn Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Francji, Włoch czy Anglii, zawsze na żywo wszystkie mecze zespołów z „polskiej grupy” oraz spotkania Polaków w retransmisjach nadawanych maksymalnie do czterech godzin po zakończeniu spotkania. Tylko w kanałach Polsatu, każdego dnia meczowego kibice zobaczą magazyn ze skrótami i wszystkie bramki.

Mistrzostwa U-21 na antenach Polsatu (European Under-21 Championship 2017)
Miłą niespodzianką dla kibiców będzie informacja, że Telewizja Polsat, uatrakcyjniając pakiet posiadanych praw, pokaże również Mistrzostwa Europy U-21. Po wieloletnich staraniach PZPN, UEFA przyznała organizację turnieju Polsce, który po Euro 2012 będzie drugą w historii tak dużą imprezą piłkarską, która odbędzie się w naszym kraju. Telewizja Polsat będzie oficjalnym nadawcą turnieju i producentem sygnału telewizyjnego do wszystkich krajów, które będą transmitować mistrzostwa. Anteny Polsatu pokażą wszystkie mecze tej kolejnej organizowanej w Polsce, prestiżowej imprezy sportowej. W czerwcu na stadionach w Lublinie, Kielcach, Bydgoszczy, Gdyni, Tychach i Krakowie zobaczymy 12 najlepszych zespołów Starego Kontynentu, w tym, w roli gospodarza, reprezentację Polski z młodymi gwiazdami kadry Adama Nawałki: Arkadiuszem Milikiem, Piotrem Zielińskiem, Bartoszem Kapustką i Karolem Linettym. Polscy kibice będą mogli zobaczyć na żywo następców wielkich piłkarzy Zinedine Zidana, Luísa Figo, Raúla Gonzáleza czy Franka Lamparda, którzy swoje błyskotliwe kariery rozpoczynali właśnie podczas Mistrzostw Europy U-21. Po sukcesie naszej pierwszej reprezentacji na Euro 2016 we Francji, możemy liczyć, że ich młodsi następcy również pokażą się z dobrej strony i powalczą o awans do strefy medalowej. Turniej rozpocznie się 16 czerwca w Lublinie. Finał 30 czerwca w Krakowie na stadionie Cracovii.
Tagi: #polsat #polsat sport #futbol #piłka nożna #uefa 
Komentarze przez Facebooka

Komentarze
  • 1831
    #1 Staszek dnia 13-09-2016 15:20
    Zakup nie jest zły. Szczególnie ME U-21 za rok. Ale będzie bardzo brakować meczy Polaków. A emisja ich 4 godziny później mija się z celem bo to będzie środek nocy.

    Polsat musi liczyć na to, że w TVP pogorszy się sytuacja finansowa i postarać się od nich odkupić prawa do meczy polaków dla kanału kodowanego.
Dodaj komentarz
icon_green
icon_smile
icon_wink
icon_biggrin
icon_surprised
icon_cool
icon_twisted
icon_lol
icon_evil
icon_razz.gif
icon_confused
icon_redface
icon_cry
icon_idea
icon_question
icon_exclaim
icon_arrow
smile1
frown
wink
sad
grin
lol2
shock
cool
angry
pfft
mrgreen
1serce
18plus
icon_hb
1ok
1mu
1npinfo
1pforum
1pol
1p1
1pol2
1tv4
1szo
1polnew
1pnpl
1polfil
1polcaf
1polpla
Super Polsat
1ro
Polsat Doku
1dpm
1muz
1muzofm
1cin
1nve
1nvn
1nvh
1pjj
1ss
1atm2
ps1006
pse1006
psn1006
psf_hd_2707
Polsat Music
1pmnowe
cafe_futbol
1wydpl
polsportpl
polnewspl
ipla
cp_go_01
1cpn1
1plus1
1tvm
1tobiass
1libi
tgg
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Zobacz także
Sponsor
Bądź częścią największej społeczności widzów Polsatu.
Zaloguj się lub Załóź konto

Ankieta

Czy Polsat powinien zmienić popołudniowo - wieczorną ramówkę w dni powszednie?

Tak, koniecznie

Nie, nie ma takiej potrzeby

Nie mam zdania

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy