Wrześniowe premiery kanałów Polsat Viasat
15/08/2016Autor: MN
Polsat Viasat
We wrześniu stacje Polsat Viasat zaprezentują widzom wiele premier. Polsat Viasat Explore wyemituje: „Superkierowców wielkich ciężarówek”, „Projekty braci Buckles” i „Braci Buckles w domu”. Polsat Viasat History zaprezentuje „W mroku tajnych stowarzyszeń” i „Moją córkę Annę Frank”. Najwięcej premier czeka z kolei na widzów Polsat Viasat Nature.

„Superkierowcy wielkich ciężarówek”, seria 1 i 2, od czwartku, 22 września do czwartku, 9 listopada, godzina 22:00 w Polsat Viasat Explore
Kings Haulage to rodzinna firma, która przyjmie każde zlecenie. Silna ekipa licząca 25 pracowników transportuje ogromne ładunki do różnych miejsc w Wielkiej Brytanii i Europie. Ciężarówki tych superkierowców przewożą łodzie, czołgi, helikoptery, ogromne maszyny, a nawet turbiny wiatrowe. Kierowcy świetnie sobie radzą nie tylko z wielkimi ładunkami, ale pod kontrolą mają swoje ogromne pojazdy. Pracują w bardzo trudnych warunkach i muszą szybko odnaleźć się w każdej sytuacji. Personel firmy w bazie czuwa, aby każdy transport przebiegał zgodnie z planem.

„Projekty braci Buckles” i „Bracia Buckles w domu”, seria 1, od poniedziałku, 5 września do poniedziałku, 2 grudnia, godzina 22:00 w Polsat Viasat Explore
Kevin i Andrew Buckles to bracia, którzy w weekendowej kryjówce urzeczywistniają ambitne, choć często dziwaczne projekty. Uciekają od codziennego życia do swojej chaty, gdzie realizują takie przedsięwzięcia jak kino na świeżym powietrzu czy pływające pole golfowe. W programie pt. „Bracia Buckles w domu” zobaczymy, jak Kevin i Andrew zamieniają były pensjonat w niecodzienne miejsce rozrywki, w którym goście będą spać w kapsułach, a schody zastąpi ścianka wspinaczkowa. Jedno jest pewne – bracia Buckles to faceci z ogromną wyobraźnią, którzy są w stanie zrealizować nawet najbardziej szalony pomysł.

„W mroku tajnych stowarzyszeń”, od poniedziałku, 12 września do poniedziałku, 17 października, godzina 21:00 w Polsat Viasat History
Twórcy serii zapraszają do mrocznego świata tajnych organizacji, które w tajemnicy przed opinią publiczną odprawiają swoje rytuały i potajemnie knują spiski i intrygi. Choć zdają się trzymać na uboczu, to często swoim działaniem wywierają wpływ na otaczający nas świat. Kim są ci ludzie? Ten składający się z sześciu odcinków serial przedstawia historię tajnych stowarzyszeń takich jak Ku Klux Klan, Zakon Syjonu i bractwo Asasynów. Jakie mają cele i jakie poglądy reprezentują te sekciarskie kulty, fanatyczne grupy religijne, ezoteryczne organizacje i polityczni bojownicy? W serialu zobaczymy archiwalne filmy, materiały kręcone ukrytą kamerą oraz rekonstrukcje wydarzeń przygotowane z wielką dbałością o szczegóły. Poznamy odpowiedzi na wiele pytań nurtujących nas już od dawna.

„Moja córka Anna Frank”, poniedziałek, 5 września, godzina 22:00 w Polsat Viasat History
Holocaust to jeden z najtragiczniejszych rozdziałów w dziejach ludzkości. Wstrząsająca opowieść Anne Frank wciąż pozostaje miażdżącym aktem oskarżenia przeciwko nazistowskiej tyranii. Czy jednak jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, jak czuli się ludzie, którzy przeżyli Auschwitz, ale w czasach Zagłady stracili najbliższych? W tym wzruszającym fabularyzowanym dokumencie zobaczymy, jak Otto Frank na nowo poznaje swoją córkę, czytając jej pamiętniki. Razem z nim trafimy do przerażającego świata nazistowskiej okupacji. Oczami młodej, wnikliwej obserwatorki spojrzymy na brutalną rzeczywistość. Poznamy obawy, tęsknoty i marzenia młodej Anne. Rekonstrukcje wydarzeń będą przeplatane archiwalnymi filami i wywiadami przybliżą nam atmosferę czasów, w których przyszło żyć i umierać rodzinie Franków.

„Groźne bestie”, poniedziałek, od 5 września do 10 października, godzina 20:00 w Polsat Viasat Nature
W towarzystwie nagrodzonego BAFTĄ miłośnika natury Steve'a Backshalla wyruszymy na poszukiwania najgroźniejszych i najbardziej bezwzględnych zwierząt na świecie. W Indonezji zobaczymy jak Steve ucieka przed ponad trzymetrowym waranem z Komodo. W Gujanie będzie świadkiem ataku dokonanego w ciemności przez ogromnego kajmana czarnego. W północno-wschodniej Australii Steve wyruszy na polowanie na kubomeduzę Irukandji. To jedno z najbardziej jadowitych stworzeń na ziemi, choć jest wielkości paznokcia na kciuku. Steve Backshall nie boi się żadnej bestii. Dzielnie stawi czoła najsilniejszym, największym i najgroźniejszym zwierzętom na świecie.

„Wulkaniczna odyseja”, podwójne odcinki, poniedziałek, 19 i 26 września, godzina 22:00 w Polsat Viasat Nature
Wyprawa na wyspę Krakatoa, spacer po górzystym regionie Hawajów i wizyta na Pustyni Danakilskiej na Półwyspie Somalijskim w Afryce. A wszystko po to, aby poznać prawdziwą siłę i globalne oddziaływanie wulkanów na ziemi. Razem z niemieckim wulkanologiem Thomasem Pfeifferem i ekipą ekspertów odwiedzimy najciekawsze wulkany na świecie. Odkryjemy niezwykłą moc gór, których wnętrza zieją ogniem. Twórcy serialu spróbują prześledzić procesy, podczas których wulkany kształtowały naszą planetę.

„Psi patrol”, piątek, od 2 września do 14 października, godzina 21:00 w Polsat Viasat Nature
Hades, Farris i Epic wracają, aby walczyć z przestępczością na ulicach Nowej Zelandii. Jak dobrze wiemy z poprzednich serii, nie są to wcale imiona policjantów, tylko policyjnych czworonogów. To psy, które pracują w nowozelandzkim Department of Correction, Search and Rescue oraz innych agencjach pilnujących bezpieczeństwa i porządku publicznego. W siódmej serii programów znowu spotkamy się z policjantem Benem i jego psem Oxem, a Stu zaprezentuje nam swojego nowego czworonożnego kompana Yarko. Poznamy też nowego policjanta Aidana i jego pupila Iko.

„Kraina monsunu”, wtorek, od 6 września do 25 października, godzina 19:55 w Polsat Viasat Nature
Wyprawa po Azji Południowej, podczas której z bliska przyjrzymy się, jak wygląda życie w strefie monsunów. Monsun zwykle kojarzy nam się z porą deszczową i gwałtownymi ulewami, które sieją spustoszenie. Jednak oprócz zniszczeń te wiatry przynoszą życie – zmieniają suche pustynie w porośnięte bujną roślinnością regiony. Dowiemy się, jak tworzą się te zmienne wiatry, na które co roku czeka nie tylko przyroda. Zobaczymy, jak różne społeczności w monsunowych strefach nauczyły się żyć zgodnie z rocznym cyklem pogodowym.

„Dzika Północ”, wtorek, od 27 września do 11 października, godzina 21:00 w Polsat Viasat Nature
Nowa seria programów odkryje przed nami niezwykłą różnorodność gatunków flory i fauny w północnej Skandynawii. Zobaczymy jak miejscowe organizmy zaadaptowały się do życia w niskich temperaturach, w gęstych lasach, na pokrytych śniegiem górach i skalistym wybrzeżu. Widzowie zobaczą też dzikie regiony i przyjrzą się, jak wygląda przyroda nietknięta przez człowieka. Wspaniałe zdjęcia zaprezentują nam niezwykłe piękno tego unikatowego regionu świata.

„Dzika Północ”
„Dzika Północ”
foto: Polsat Viasat Nature
Tagi: #polsat viasat history #polsat viasat explore #polsat viasat nature #propozycje programowe #serial dokumentalny 

Komentarze przez Facebooka

 

Komentarze

 • 2639
  #1 Emil dnia 15-08-2016 16:25
  To pasmo Viasat Epic jeszcze istnieje?
 • 1
  #2 MN dnia 15-08-2016 16:32
  Tak.
 • 2639
  #3 Emil dnia 15-08-2016 17:00
  Jakieś konkretne godziny i dni?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sponsor

Ankieta

Czy Polsat Music HD będzie lepszym kanałem niż Muzo.TV?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Kalendarium

Do 28 maja
• Polsat SuperHit Festiwal 2017

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy