Sierpień w stacjach Polsat Viasat
10/07/2016Autor: MN
Polsat Viasat
W sierpniu kanały dokumentalne Polsat Viasat History, Polsat Viasat Explore i Polsat Viasat Nature zaprezentują, m.in. seriale i filmy: „Imperium carów: Lucy Worsley o Rosji Romanowów”, „Ludzie Hitlera”, „Kobiety wikingów”, „Jaguar od środka – budowa samochodu za ciężkie pieniądze” i „Król nieba”.

„Imperium carów: Lucy Worsley o Rosji Romanowów”, od czwartku, 11 sierpnia do czwartku, 25 sierpnia, godzina 21:00 w Polsat Viasat History
Dynastia Romanowów sprawowała rządy silnej ręki przez ponad trzy stulecia. Tron Rosji zabrała jej dopiero rewolucja w 1917 roku. Historyk Lucy Worsley prezentuje kronikę wzlotów i upadków tej słynnej dynastii, która dała światu tak legendarne postacie jak wizjoner Piotr Wielki, Katarzyna Wielka, pochodząca z rodziny mało znaczącego niemieckiego księcia i wreszcie stracony przez bolszewików Mikołaj II.

„Imperium carów: Lucy Worsley o Rosji Romanowów”
„Imperium carów: Lucy Worsley o Rosji Romanowów”
foto: Polsat Viasat History


„Ludzie Hitlera”, od poniedziałku, 22 sierpnia do poniedziałku, 29 sierpnia, godzina 21:00 w Polsat Viasat History
Nawet kiedy państwa Osi zaczęły ponosić klęski, coraz bardziej owładnięty złudzeniami Hitler wciąż podbijał swoim urokiem niemiecką opinię publiczną. Wielu Niemców nadal było przekonanych, że przywódca III Rzeszy cudem wywalczy zwycięstwo. Ten dwuczęściowy dokument próbuje dotrzeć do korzeni tej wiary. Jak ten były kapral, który zamienił się w mesjasza, był w stanie zdobyć tak powszechną lojalność i poparcie?

„Kobiety wikingów”, od środy, 24 sierpnia do środy, 31 sierpnia, godzina 22:00 w Polsat Viasat History
Wikingowie raz na zawsze zmienili oblicze Europy, choć jedne z ich największych dokonań, te, których autorkami były kobiety, zostały wymazane z historii. To bardzo niesprawiedliwy przekaz, ponieważ to właśnie panie odgrywały kluczową rolę w świecie wikingów i dokonywały bohaterskich czynów. W epoce, w której nikt nawet nie śnił o ruchu sufrażystek czy równych prawach, kobiety dowodziły statkami i zakładały kolonie. Ta nowa, dwuczęściowa seria dokumentalna przedstawia życie tych niezwykłych kobiet i odsłania szokujące kulisy epoki, o której rzekomo już wszystko wiedzieliśmy.

„Nefrytowa gorączka” (seria 2), od środy, 3 sierpnia do środy, 21 września, godzina 22:00 w Polsat Viasat Explore
Claudia i Robert Bunce to właściciele Cassiar Mountain Jade Store w Kolumbii Brytyjskiej, którzy chcą zbić majątek na nefrytach. Ich baza mieści się w Jade City, a do poszukiwań tych cennych kamieni zatrudniają około trzydziestu mieszkańców osady.

„Jaguar od środka – budowa samochodu za ciężkie pieniądze”, piątek, 12 sierpnia, godzina 22:00 w Polsat Viasat Explore
W 1963 roku Jaguar wyznaczył sobie za cel stworzenie 18 najszybszych samochodów w historii, ale tylko 12 modeli wyjechało z fabryki. Teraz, ponad pół wieku od tamtego momentu, wciąż trwają prace nad pozostałą szóstką samochodów. W programie „Jaguar od środka – budowa samochodu za ciężkie pieniądze” prześledzimy proces budowy Jaguara E-type, modelu tak ekskluzywnego, że jego zakupu mogą dokonać wyłącznie wybrańcy.

„Marzenia o prędkości: najszybsze miejsce na ziemi”, od piątku, 19 sierpnia do piątku, 26 sierpnia, godzina 22:00 w Polsat Viasat Explore
„Marzenia o prędkości: najszybsze miejsce na ziemi” to kronika wyprawy grupy brytyjskich inżynierów amatorów, którzy postanowili urzeczywistnić marzenia. Pojazdy skonstruowane w swoich warsztatach zabierają na pustynię solną w Utah w USA. Ryzykując nie tylko zdrowie, ale i życie, chcą znaleźć się w szeregach elitarnej społeczności maniaków prędkości.

„Supervet – na pomoc zwierzakom”, czwartki, 25 sierpnia – 5 stycznia, godzina 21:00 w Polsat Viasat Nature
Do nowoczesnej kliniki weterynaryjnej Noela Fitzpatricka trafiają zwierzaki z najdalszych zakątków kraju, a ich właściciele mają nadzieję, że weterynarz uratuje ich ulubieńców. Tym razem w klinice pojawi się szczeniak szpica miniaturowego Gucci ze złamaną łapą, pudel Diamond, który musi zostać poddany operacji wszczepienia protezy stawu biodrowego i golden retriever, którego właściciel jechał aż siedem godzin po specjalistyczną pomoc.

„Król nieba”, środa, 17 sierpnia – środa, 24 sierpnia, godzina 21:00 w Polsat Viasat Nature
Podwójne odcinki dokumentalnego serialu o ptakach drapieżnych. Na zapierających dech w piersiach filmowych zdjęciach zobaczymy orła przedniego, który poluje na swoją ofiarę w Wysokich Tatrach przy słowackiej granicy. Przyjrzymy się z bliska, jak wygląda rodzinne życie orłów, od wyklucia się piskląt z jaj, aż po opuszczenie gniazda. Zobaczymy także norweskie Lofoty i mokradła w Finlandii, gdzie bieliki zwyczajne polują wspólnie z wilkami i niedźwiedziami.
Tagi: #polsat viasat history #polsat viasat explore #polsat viasat nature #propozycje programowe #film dokumentalny 

Komentarze przez Facebooka

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sponsor

Ankieta

Czy Polsat Music HD będzie lepszym kanałem niż Muzo.TV?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Kalendarium

Do 28 maja
• Polsat SuperHit Festiwal 2017

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy