Czerwiec w stacjach Polsat Viasat
05/05/2016Autor: PC
Kanały Polsat Viasat
 W czerwcu na kanałach Polsat Viasat zobaczymy następujące propozycje programowe: "Poszukiwacze fortuny", "Transporty gigantów", "Rzym: imperium bez granic", "Samotnia", "Historia włoskiej kuchni: Delizia!", "Paul O'Grady z miłości do psów" i "Noc na Ziemi: Afryka"

"Poszukiwacze fortuny" - czwartek, 9 czerwca - czwartek, 11 sierpnia, godzina 22.30 w Polsat Viasat Explore
Górnicy z Gór Skalistych w Kolorado mają przed sobą kawał ciężkiej roboty do wykonania, kiedy wyruszają na poszukiwania ukrytych pod ziemią skarbów. To trudna praca i nie zawsze wszystko toczy się według planu, a los nie jest łaskawy również dla tych najbardziej doświadczonych górników. Każdy dzień przynosi nowe niespodzianki. Tym razem zobaczymy, jak Dwayne, który zjednoczył siły z nową ekipą, wyrusza na poszukiwania akwamarynów. Amanda z nowym partnerem szuka kwarców, a Rich schodzi pod ziemię i odkrywa skarby z przeszłości.

"Transporty gigantów" - sobota, 11 czerwca - sobota, 2 lipca, godzina 15.00 w Polsat Viasat Explore
Ci przewoźnicy potrafią przesuwać nawet góry. To specjaliści od transportu gigantycznych maszyn, przedmiotów i obiektów, a konkurencja w tym fachu jest równie ogromna jak przewożone ładunki. W tej serii zobaczymy, jak jedna z ekip radzi sobie z transportem wielkiego okrętu wojennego z Wirginii na Kajmany. Inny zespół przewoźników transportuje bezcennego spitfire'a przez Atlantyk. Dwie gigantyczne lokomotywy parowe, każda z nich o wadze ponad stu ton, muszą trafić z Turcji do Wielkiej Brytanii. Na szczyt góry w Chile fachowcy muszą przenieść wyjątkowo czuły, ale ciężki teleskop, również o wadze stu ton.

"Rzym: imperium bez granic" - od poniedziałku, 13 czerwca do poniedziałku, 4 lipca, godzina 21.00 w Polsat Viasat History
W czasach największego rozkwitu rozległe Imperium Rzymskie liczyło prawie jedną piątą mieszkańców całego ówczesnego świata. Dziedzictwo tej wielkiej cywilizacji, razem ze starożytną Grecją, odegrało ważną rolę w rozwoju i kształtowaniu współczesnego świata i jego instytucji. Ta fascynująca czteroodcinkowa seria towarzyszy znanej historyk profesor Mary Beard podczas podróży z Hiszpanii do Iranu, z Egiptu do Szkocji i z Tunezji do Grecji. Podczas tych wypraw poznamy liczącą kilka wieków historię wzlotów i upadku rzymskiej cywilizacji. Odkryjemy prawdę kryjącą się w wielu mitach i legendach. Poszukamy odpowiedzi na pytanie: Czy Rzym rzeczywiście kiedyś upadł?

"Samotnia" - od niedzieli, 19 czerwca do niedzieli, 7 sierpnia, godzina 21.00 w Polsat Viasat History
Powieść "Samotnia" Charlesa Dickensa to zdaniem wielu historyków jeden z najwspanialszych obrazów wiktoriańskiego Londynu. W czerwcu zobaczymy telewizją adaptację tego dzieła. Autorem scenariusza jest Andrew Davies. Główną bohaterką tej pogmatwanej historii jest lady Dedlock, piękna arystokratka o mrocznej przeszłości, skrywająca niebezpieczny sekret. Bezwzględny prawnik Tulkinghorn chce za wszelką cenę odkryć tajemnicę bogatej damy. Na dodatek wszyscy bohaterowie są uwikłani w sprawę sądową, w której stawką jest niebagatelna fortuna. To trzymający w napięciu, pełen akcji thriller osadzony w realiach wiktoriańskiej Anglii.

"Historia włoskiej kuchni: Delizia!" - od czwartku, 9 czerwca do czwartku, 14 lipca, godzina 21.00 w Polsat Viasat History
Polsat Viasat History prezentuje fascynującą historię włoskiej kuchni. Historyk John Dickie przemierza Włochy wzdłuż i wszerz. Poznaje opowieści o niedoli, ambicjach i kłamstwie, otaczające miskę codziennego, zwykłego makaronu. Jakie były początki włoskiej pasty? Dlaczego pierwsze pizze uważano za niezwykle niebezpieczne? Dlaczego Benito Mussolini chciał, aby Włosi jedli ryż? Dickie przenosi się w czasy Rzymskiego Imperium i odsłania prawdę o narodzinach włoskiej kuchni, która z czasem podbiła cały świat. Prezentuje mroczną historię znanych potraw i zachwyca się smakami włoskich przysmaków. Kuchnia włoska bez tajemnic w Polsat Viasat History.

"Paul O'Grady z miłości do psów" - podwójne odcinki, od czwartku, 9 czerwca do czwartku, 14 lipca, godzina 21.00 w Polsat Viasat Nature
Zapraszamy na czwartą serię wielokrotnie nagradzanego serialu, w którym brytyjski komik i aktor Paul O'Grady odwiedza londyńskie schronisko dla psów i kotów w Battersea. Choć O'Grady poznaje wiele przygnębiających historii z przeszłości mieszkańców schroniska, każdej z tych smutnych opowieści próbuje dopisać szczęśliwe zakończenie. W tej serii zobaczymy, jak szczeniaki Dinky i Otto, które zostały wykarmione butelką przez pracowników schroniska, zaprzyjaźniają się z kociakiem Flashem i znajdują nowy dom. Jedno jest pewne, że ta seria poruszy do łez nawet największego twardziela. Choć zwykle wszystko dobrze się kończy, te czworonogi nie zasłużyły na takie traktowanie.

"Noc na Ziemi: Afryka" - poniedziałek, 20 czerwca i poniedziałek, 27 czerwca, godzina 21.00 w Polsat Viasat Nature
Dwuczęściowy dokument, który zabierze widzów w niecodzienną podróż. Będą świadkami migracji afrykańskich słoni. Przyjrzą się, jak pokonują dziki, niebezpieczny region oraz jak radzą sobie w nocy. Nigdzie do tej pory niepokazywany, nakręcony w wysokiej rozdzielczości 4K film przedstawia wędrówkę, w którą stado słoni musi wyruszyć, aby przetrwać afrykańskie noce. Jednym z uczestników jest małe słoniątko, które dopiero dorasta podczas tej wyprawy. Zobaczymy jego relacje z matką i innymi słoniami, które nie tylko muszą dać sobie radę w trudnym środowisku, ale także cały czas uważać na czyhające na każdym kroku drapieżniki. To bardzo niebezpieczna wyprawa, która zapisze się w pamięci tych słoni na zawsze.
Tagi: #polsat viasat explore #polsat viasat history #polsat viasat nature 
Komentarze przez Facebooka

Komentarze
  • 3303
    #1 Mirek_E12 dnia 05-05-2016 19:55
    trzy, a jakby cztery icon_smile Może wszystkie kanały Polsatu połączyć w jeden, taniej by było i przelatywać przy daremnym poszukiwaniu czegoś ciekawego byłoby łatwiej.
Dodaj komentarz
icon_green
icon_smile
icon_wink
icon_biggrin
icon_surprised
icon_cool
icon_twisted
icon_lol
icon_evil
icon_razz.gif
icon_confused
icon_redface
icon_cry
icon_idea
icon_question
icon_exclaim
icon_arrow
smile1
frown
wink
sad
grin
lol2
shock
cool
angry
pfft
mrgreen
1serce
18plus
icon_hb
1ok
1mu
1npinfo
1pforum
1pol
1p1
1pol2
1tv4
1szo
1polnew
1pnpl
1polfil
1polcaf
1polpla
Super Polsat
1ro
Polsat Doku
1dpm
1muz
1muzofm
1cin
1nve
1nvn
1nvh
1pjj
1ss
1atm2
ps1006
pse1006
psn1006
psf_hd_2707
Polsat Music
1pmnowe
cafe_futbol
1wydpl
polsportpl
polnewspl
ipla
cp_go_01
1cpn1
1plus1
1tvm
1tobiass
1libi
tgg
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Zobacz także
Sponsor
Bądź częścią największej społeczności widzów Polsatu.
Zaloguj się lub Załóź konto

Ankieta

Czy Polsat powinien zmienić popołudniowo - wieczorną ramówkę w dni powszednie?

Tak, koniecznie

Nie, nie ma takiej potrzeby

Nie mam zdania

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy