Polsat 1 - start kanału adresowanego do Polaków mieszkających za granicą

AG 17/12/2015
Polsat 1
 18 grudnia wystartuje nowy kanał satelitarny Grupy Polsat r11; Polsat 1, adresowany do Polaków mieszkających za granicą. W Polsat 1 widzowie zobaczą atrakcyjne audycje wyselekcjonowane z bogatej biblioteki programowej Polsatu, TV 4, Polsat Cafe oraz Polsat Play.

Oferta kanału została zaplanowana tak, aby widzowie mieszkający poza granicami Polski mogli obejrzeć najnowsze pozycje programowe tuż po premierze na antenie głównej Polsatu. Celem kanału jest dotarcie do jak najszerzej grupy Polaków w innych krajach, stąd jego uniwersalny charakter i audycje przeznaczone dla szerokiego grona widzów.

W ofercie znajdą się najnowsze polskie seriale Polsatu m.in. rPrzyjaciółki", rNa krawędzi", rTo nie koniec świata" oraz hitowe produkcje, które od lat przyciągają przed telewizory miliony widzów i na których wychowały się już całe pokolenia: rŚwiat według Kiepskich" czy rPierwsza miłość". Widzowie zagranicą będą mogli śledzić losy bohaterów historii, które zdarzają się zwykłym ludziom w rTrudnych sprawach", rDlaczego ja", rPielęgniarkach" czy rSłoikach". Zobaczymy też rNasz nowy dom", który tylko w ostatnim sezonie oglądało w Polsce średnio ponad 2,7 mln widzów. Dla mężczyzn Polsat 1 przygotował m.in: rMalanowski i partnerzy", rPolicjantki i policjanci", rStołeczną drogówkę", a kobiety zaprosi na lifestylową: rAleję Sław", rGranice kariery", rZ Tyłu sceny" czy rZawód Gwiazda". W Polsat 1 znajdą się także programy hobbystyczne: podróżniczo-wędkarski rTaaaka ryba", rZjedz Alaskę", historyczne rSkarby Trzeciej Rzeszy" i rTajemnice XX wieku", kulinarne rEwa gotuje" i rZdrowie na widelcu". W ofercie kanału nie mogło zabraknąć propozycji muzycznych i tak w Wigilię stacja zaprosi widzów na dwa koncerty kolęd: rJasnogórskie kolędowanie" oraz r Wielkie kolędowanie z Polsatem", a w Sylwestra r11; rSylwestrową Moc Przebojów". Ważnym elementem w ramówce kanału będą rOblicza Ameryki" r11; poruszające problemy rodaków mieszkających za oceanem. Na antenie Polsat 1 pojawi się też nowość: rAmeryka marzeń" r11; serial paradokumentalny przedstawiający życie Polaków w Ameryce. Obok rozrywki, oferta programowa nowego kanału obejmie także serwisy informacyjne oraz rWydarzenia" i rInterwencję".

Szefem kanału jest Agnieszka Sarnecka-Piekarska. Polsat 1 będzie dostępny w USA (Dish Network) i Wielkiej Brytanii (PolskaPlus). W niedalekiej przyszłości także w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Irlandii, Włoszech, Holandii, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii, Szwecji, Australii i Nowej Zelandii.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.