24 grudnia Polsat pokaże koncert kolęd z Krakowa

MN 02/12/2015
Polsat
 Krakowska franciszkańska bazylika to miejsce, w którym odbędzie się specjalny koncert kolęd. W jej bogatych wnętrzach zabrzmią tradycyjne polskie bożonarodzeniowe pieśni w wykonaniu najwspanialszych polskich głosów kilku pokoleń artystów oraz franciszkańskiego chóru. rWielkie krakowskie kolędowanie z Polsatemr1; stacja wyemituje w Wigilię Bożego Narodzenia.

Franciszkańska bazylika pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu, która będzie gospodarzem tegorocznego kolędowania to jeden z najpiękniejszych i najstarszych krakowskich kościołów, którego początki sięgają 1249 roku. To tu często modlił się, już od czasów studenckich, Karol Wojtyła.

Trzy góralskie kolędy (rOj maluśki, maluśkir1;, rPrzy hornej dolinier1; i rĹťyczeniar1;) zaśpiewa Sebastian Karpiel- Bułecka wraz z zespołem Zakopower. Andrzej Piaseczny to artysta który dobrze czuje się w świątecznym repertuarze, tego wieczoru usłyszymy w jego wykonaniu rW żłobie leżyr1;, którego autorem jest Piotr Skarga i XVIII wieczną tradycyjną kolędę r11; rGdy śliczna Pannar1;. Beata Kozidrak zaśpiewa rGdy się Chrystus rodzir1; i rLulajże Jezuniur1;. Krzysztof Cugowski wykona rMędrców światar1; i wspólnie z synami Piotrem i Wojciechem r11; rPrzybieżeli do Betlejemr1;. Tego wieczoru usłyszymy również Igora Herbuta, który zaśpiewa rJezus malusieńkir1;, a po łemkowsku rCichą nocr1;. W koncercie pojawią się również artyści, którzy rzadko mieli okazję by zaprezentować swoje interpretacje znanych, tak wspaniałych polskich kolęd. Artur Gadowski wyśpiewa rWśród nocnej ciszyr1;, Natalia Szroeder r11; rMizerną cichąr1;, a wspólnie wykonają kolędę rPójdĹşmy wszyscy do stajenkir1;. We wnętrzach franciszkańskiej bazyliki pojawi się również Ewelina Lisowska, która zaśpiewa m.in. rZ narodzenia Panar1; i rAnioł pasterzom mówiłr1;. Prawdziwą niespodzianką będzie udział w tym uroczystym koncercie Cleo. Wokalistkę usłyszymy w duecie z Natalią Szroeder w kolędzie rTriumfy Króla Niebieskiegor1;, oraz solo w rGore gwiazda Jezusowir1; i rW dzień Bożego Narodzeniar1;. Dwie kolędy wykona również franciszkański chór, a wszyscy artyści wspólnie zaśpiewają m.in. rBóg się rodzir1; napisaną do tradycyjnej melodii poloneza w 1700 roku i rDzisiaj w Betlejemr1;, którą skomponował Feliks Nowowiejski. Świąteczne życzenia złoży widzom ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz.

rWielkie krakowskie kolędowanie z Polsatemr1; po raz pierwszy będzie można zobaczyć w Wigilię Bożego Narodzenia o godzinie 16:55.


Komentarze

  • 2214
    #1 mateush dnia 12-12-2015 18:19
    Wigilijna ramówka Polsatu wg mnie dobrze wyważona. Najpierw coś dla ducha, czyli wigilijne kolędowanie, a potem odrobina rozrywki, czy tradycyjnie 'Kevin sam w domu'. Sądzę, że takie zestawienie może zaowocować sporą oglądalnością, jak nie największą.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.