Telewizja Polsat Nadawcą Roku według Media i Marketing Polska

PC 29/10/2015
Polsat
 Telewizja Polsat otrzymała tytuł Nadawcy Roku w raporcie przygotowanym przez Media i Marketing Polska. Zdaniem autorów raportu Telewizja Polsat korzystnie wyróżniała się w tym roku na tle całego rynku telewizyjnego w Polsce. Stację doceniono przede wszystkim za konsekwentne kreowanie ramówki, odważne eksperymenty związane z kontentem oraz synergię z innymi podmiotami grupy.

Raport stwierdza, że Polsat jako jedyna stacja z wielkiej czwórki broni w tym roku wyniku oglądalności. Z danych Nielsena wynika, że w okresie styczeń-sierpień 2015 r. SHR, udział w rynku widowni komercyjnej (16-49), wyniósł 13,1 proc.. Rok wcześniej było to 13,07 proc. Polsat otwiera tegoroczny ranking, w tyle pozostawiając i komercyjny TVN, i publiczne anteny TVP.

Jak podkreśla Media i Marketing Polska, po latach dwucyfrowych spadków głównych anten oraz w obliczu rosnącej konkurencji, zarówno ze strony płatnych kanałów tematycznych, jak i mniejszych naziemnych, wynik Polsatu robi wrażenie i trudno nie docenić wysiłków nadawcy.

Na bardzo dobre wyniki głównej stacji Polsatu - nie tylko widoczne w telemetrii - złożyło się kilka istotnych czynników. Warta podkreślenia jest przede wszystkim konsekwencja nadawcy w kreowaniu ramówki. Według Raportu, nie można doszukać się w stacji programowych fajerwerków czy unikatowych na tle rynku eksperymentów. Polsat nie bije rekordów w kategorii rliczba nowości w ramówce". Od lat konsekwentnie stawia na sprawdzone formaty, w tym programy adaptowane czy seriale, przy czym widzowie cenią sobie oczywiście również nowości. Ponadto podkreślone są osiągnięcia w obszarze kanałów sportowych, które raport określa jako imponujące. Dodatkowo chwalona jest synergia pomiędzy Polsatem, a innymi stacjami portfolio r11; autorzy raportu stwierdzają, że mniejsze stacje doskonale uzupełniają propozycje kanału głównego. Wskazuje się również na silną pozycję Ipli r11; raport podsumowuje to stwierdzeniem, że zbliżenie telewizji i internetu jest koniecznością i chociaż wiedzą o tym, już wszyscy trzej najwięksi nadawcy TV w Polsce, to jak dotąd Polsat wyciąga najwięcej wniosków z tej wiedzy.
   

Komentarze

 • 2960
  #1 rotalplus dnia 29-10-2015 15:33
  A jaki wpływ na wyniki miały mecze reprezentacji? Gdyby je wyłączyć to nie wiem czy tak dobrze wyglądało. Jeśli przez kreowanie ramówki rozumiemy paradokumenty od rana do póĹşnego popołudnia no to gratuluję. Poza tym nagroda jest dla TV Polsat a uwzględnia się kanały tematyczne i iplę - cos tu jest nie tak... JEdynka w gr. ogólnej też się dobrze trzyma. Nowości w Polsacie nie wypadły dobrze... NACIĄGANE to wszystko
 • 1
  #2 MN dnia 29-10-2015 15:50
  A czemu odliczasz mecze? Kupili, zapłacili, pokazują. Kontent jak każdy inny.
 • 2960
  #3 rotalplus dnia 29-10-2015 15:55
  No nie jak każdy inny - czy nasi grają fatalnie czy pięknie oglądalność jest bardzo dobra. I nic nie odliczam tylko hipotetycznie dywaguję
 • 1
  #4 MN dnia 29-10-2015 16:25
  Na tej samej zasadzie odlicz M jak miłość z TVP 2 icon_wink.
 • 2960
  #5 rotalplus dnia 29-10-2015 17:40
  To kiedy Polsat kupi M JAK MIŁOŚĆ?icon_lol
 • 1
  #6 MN dnia 29-10-2015 17:51
  Jakby było na sprzedaż, to na pewno icon_wink.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.