Koniec programu "Oblicza świata" w Polsat News. Przypominamy jego historię

MN 20/09/2015
Polsat News
 Z oferty Polsat News zniknął magazyn rOblicza światar1;, który został zastąpiony magazynem rMoja Europar1;. Przypominamy historię programu z ciekawostkami ze świata. Pierwsze wydanie pokazano 1 listopada 2009 roku, a prowadził je Artur Kaczmarski.

Początkowo program można było oglądać w soboty i niedziele o 19:40. W połowie lipca 2010 roku pierwszy raz zmieniono oprawę graficzną programu. Po starcie rPaństwa w państwier1;, od paĹşdziernika 2011 roku, magazyn emitowano tylko w soboty.


Maciej Stroiński


Następnie zmieniono prowadzących. Zamiast gospodarzy rInformacjir1; program zaczęli prowadzić dziennikarze redakcji zagranicznej Polsat News. W kwietniu 2013 roku, po wprowadzeniu do ramówki rPremierówr1;, program przeniesiono na 21:30 w soboty i wydłużono. Wiosną 2013 roku ponownie zmieniono oprawę graficzną.


Joanna Dressler


Kolejna zmiana oprawy miała miejsce pod koniec paĹşdziernika 2013 roku.


Natalia Sosin


W magazynie przedstawiano materiały przygotowywane przez dział zagraniczny stacji. Dziennikarze zajmowali się tematami, dla których zwykle nie ma czasu w serwisach informacyjnych. Program charakteryzował się luĹşną formułą. W rObliczach światar1; nie przewidziano miejsca dla wielkiej polityki, katastrof lub spraw międzynarodowych.

Podobną formułę ma magazyn rŚwiatowidzr1;, który można oglądać od poniedziałku do piątku o 15:35 w Polsat News i Polsat News 2.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.