Trzecie podejście Polsatu do formatu prawnego. Czy tym razem się uda?

MN 01/08/2015
Polsat
 31 sierpnia na antenie Polsatu zadebiutuje serial paradokumentalny rPoznaj swoje prawar1;, w którym prawdziwi prawnicy będą komentować historie bohaterów i udzielać porad prawnych. To kolejne podejście Polsatu do formatu prawnego. Wcześniej stacja pokazywała już sądowe show rW imieniu prawar1; i rCzyja wina?r1;. Przypominamy te produkcje.

rPoznaj swoje prawar1; nie będzie jednak serialem sądowym, ale paradokumentem wzbogaconym o komentarze prawników. Serial będzie oparty na niemieckim formacie rVerklag mich dochr1; (nazwa handlowa rJust sue mer1;). Oryginalną wersję produkowała firma Filmpol Germany, a pokazywano ją na kanale VOX. rPoznaj swoje prawar1; zajmie miejsce rDlaczego ja?r1;. Serial będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o 17:00, od 31 sierpnia.
rVerklag mich dochr1;, pierwowzór rPoznaj swoje prawar1;


rW imieniu prawar1;
Pierwszy odcinek wyemitowano 12 marca 2002 roku, emisja miała miejsce dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki o godz. 17:50. Program pozwalał na oglądanie sytuacji, które rozgrywają się na sali sądowej. Cykl był oparty na prawdziwych procesach sądowych. Prowadzącymi byli zawodowi, czynni sędziowie, natomiast aktorzy odgrywali role obrońców, prokuratorów, oskarżonych, czasem również świadków. Twórcy przedstawiali procesy karne (nawet te najcięższe), procesy cywilne oraz konflikty, w których sędzia orzeka na podstawie prawa pracy. Autorem pomysłu programu i reżyserem był Witold Rumel, laureat m.in. Grand Prix i nagrody Fipresci na Międzynarodowym Festiwalu w Oberhausen, nagrody ONZ-u oraz nagrody specjalnej MKO.

rCzyja wina?r1;
Serial nadawano jesienią 2013 roku, od poniedziałku do piątku o 13:00. Był on oparty na rosyjskim formacie rCrazy courtr1;. W każdym odcinku można było śledzić kontrowersyjne lub niezwykłe sprawy sądowe. W rolę sędzi Ewy Makowskiej wcielała się Małgorzata Sobol, a sędziego Adama Moskala r11; Janusz Cichoń. Cykl produkowała firma Tako Media.

Obie produkcje nie cieszyły się wielką popularnością i spadły z anteny po jednym sezonie.


rCzyja wina?r1;
foto: Polsat
 

Komentarze

 • 2639
  #1 Emil dnia 01-08-2015 19:55
  Do trzech razy sztuka? Zobaczymy, chociaż osobiście wątpię w sukces i tego programu.
 • 2960
  #2 rotalplus dnia 01-08-2015 20:48
  CZYJA WINA to była jakaś parodia sądów...
 • 2152
  #3 przemekp dnia 04-08-2015 06:26
  Oby chociaż ten nowy paradokument prawny nie był gorszy od tych 2 wcześniejszych icon_wink

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.