Prezenterki pogody odchodziły. On nie. Marek Horczyczak - w Polsacie już 21 lat

MN 26/07/2015
Polsat
 Prezenterki pogody w Polsacie zmieniały się dość często. Jednak pogodowy "rodzynek", czyli Marek Horczyczak pojawia się na antenie Polsatu nieprzerwanie już od 21 lat. Zaczynał w 1994 roku, i co ciekawe, nie od pogody, a od prowadzenia muzycznego programu "Gramy". Jednak jeszcze w tym samym roku zadebiutował jako prezenter pogody.

W międzyczasie pojawiał się też w innych programach. Prowadził i współtworzył magazyn edukacyjny dla dzieci "Bractwo Białego Orła" i "Relaks z tai-chi" dla Polsatu Zdrowie i Uroda. Od 1998 roku pełni funkcję szefa redakcji pogody Telewizji Polsat.


Marek Horczyczak
foto: Polsat


Jak trafił do Polsatu? Przez znajomych muzyków, którzy tworzyli magazyn muzyczny "Gramy". Marek Horczyczak nie miał co prawda przygotowania zawodowego do pracy przed kamerami, ale jak mówił, praca w telewizji to zajęcie jak każde inne i trzeba mieć do niej predyspozycje, a w telewizji trzeba być szczerym w stosunku do widza, ponieważ fałsz łatwo wykryć.


Marek Horczyczak
foto: Polsat


Opinia widzów jest dla niego bardzo ważna. Mniej istotne są opinie krytyków. Z tremą radzi sobie poprzez bardzo dobre przygotowanie merytoryczne i czujność. W rubryce zawód wpisuje: "prezenter tv i radiowy", instruktor dalekowschodnich sztuk walki ze specjalnością systemów wewnętrznych thai chi. Kocha Polskę i nie wyobraża sobie życia poza nią. Ma też talent muzyczny, który pokazał również widzom Polsat News (zobacz wideo). Napisał także muzykę i tekst do świątecznej piosenki Polsat News pt. "Dzwoneczek". W Polsacie nie jest też tajemnicą, że jest fanem Świnki Piggy (zobacz wideo). Znany z poczucia humoru i dystansu do siebie (zobacz wideo).


Marek Horczyczak
foto: Polsat


Do serwisu pogodowego wprowadził m.in. informacje o wpływie pogody na organizm człowieka, czyli biomet. Ubarwia też prognozy przysłowiami pogodowymi, takimi jak:
- "Luty miesiąc niespodzianek, przymarzają płozy sanek",
- "W górach w kwietniu biało, w maju będzie lało",
- "Gdy nie zaznasz zimą chłodu, na Wielkanoc zając z lodu",
- "Nie czas na bikini jeszcze, gdy przed nami śnieg i deszcze",
- "Na jeziorze Titicaca Peruwiańczyk złapał ptaka",
- "Gdy synoptyk się pomyli - deszcz Cię zmoczy w każdej chwili",
- "Żubrom ostry mróz nie szkodzi - bo żubr w grubym futrze chodzi",
- "Słońce świeci zawsze - lecz chmury nie dają mu dotrzeć tu z góry".


Marek Horczyczak


Imię: Marek
Nazwisko: Horczyczak
Data urodzenia: 08.07.1966
Miejsce urodzenia: Warszawa
Znak zodiaku: Rak
Wzrost: 186 cm
  

Komentarze

 • 2423
  #1 Posterunkowy dnia 26-07-2015 18:29
  Jeśli chodzi o pana Horczyczaka to kiedyś wypowiadałem się o nim na forum. Powtórzę, lepszego prezentera pogody w Polsce nie ma!!! icon_smile
 • 1390
  #2 Jacek dnia 26-07-2015 20:51
  @ POLSAT 24 N HD ja osobiście lubię popatrzeć na pogodynki pfft
 • 2423
  #3 Posterunkowy dnia 26-07-2015 21:00
  Hahaha... icon_lol
  Powtórzę, lepszego prezentera pogody w Polsce nie ma!!!
  - jest najlepszy spośród prezenterów w Polsce. Prezenterki - inna klasyfikacja oczywiście icon_wink Pani Słomina wygrywa ranking prezenterek!
 • 2639
  #4 Emil dnia 26-07-2015 23:38
  Ładniuchna rzeczywiście icon_twisted
 • marko
  #5 marko dnia 10-10-2018 19:34
  Byłoby jeszcze lepiej gdyby P. Horczyczak zaniechał tych swoich żenujących rymowanek przed prognozą. Ani to śmieszne ani trafione.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.