Rekordowa oglądalność sportowych anten Polsatu

MN 23/06/2015
Oglądalność i słuchalność
 Ubiegły tydzień był dla Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra i Polsatu Sport News najlepszym pod względem oglądalności w tym roku w obu grupach audytoryjnych. Sportowe kanały Polsatu zgromadziły 75% widowni wszystkich kanałów sportowych nadających w Polsce.

Polsat Sport zanotował udziały tygodniowe na poziomie 1,4% SHR, Polsat Sport Extra 0,4% SHR, rośnie także widownia Polsatu Sport News, który zebrał 1,4% SHR w grupie wszystkich badanych. Kanały sportowe Polsatu były także bezkonkurencyjne w grupie komercyjnej ustanawiając rekordowe udziały tygodniowe w tym roku. Oglądalność Polsatu Sport wyniosła średnio 1,2% SHR, Polsatu Sport Extra 0,4% SHR, a Polsatu Sport News 1,1% SHR.

Na tak doskonały wynik wpłynęła wysoka oglądalność sportowych wydarzeń. W Polsacie Sport w minionym tygodniu największą widownię miały oba zwycięskie mecze Rosja r11; Polska w Lidze Światowej (777 tys. i 635 tys. widzów), oraz Grand Prix Austrii w Formule 1 r11; niemal 460 tys. widzów. Łącznie z anteną Polsatu Sport News, który również pokazywał oba mecze Rosja r11; Polska, to wydarzenie przyciągnęło na sportowe anteny Polsatu niemal 1,4 mln widzów 19 czerwca i 1,3 mln widzów dzień póĹşniej. W Polsacie Sport Extra ponad 120 tys. kibiców śledziło mecz naszych grupowych rywali w Lidze Światowej Iran r11; USA, wysoką oglądalność miały również relacje z Igrzysk Europejskich Baku 2015.


Komentarze

  • 2214
    #1 mateush dnia 25-06-2015 09:30
    Sport w Polsacie mocno stoi siatkówką i to cieszy, ale też inne wydarzenia i transmisje cieszą się oglądalnością, co przekłada się na dobre wyniki stacji. Akurat sport polsatowskie kanały mają najlepszy.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.