Rusza "Lato z Polsat News". Wyjazdowe poranki

MN 18/06/2015
Polsat News
 W pierwszy wakacyjny weekend startuje rLato z Polsat Newsr1;, w którym operator sieci Plus wspólnie z Telewizją Polsat i Polsat News i we współpracy ze służbami ratowniczymi będą zachęcać, by w trakcie letniego wypoczynku motywem przewodnim było bezpieczeństwo.

W trakcie dwóch miesięcy dziennikarze programu rNowy dzień w Polsat Newsr1; odwiedzą atrakcyjne turystycznie zakątki Polski i powiedzą, gdzie warto pojechać, by uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach. Będą więc pokazy ratownictwa, przy okazji których widzowie będą mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy służb ratowniczych. Dowiedzą się również jak bezpiecznie wypoczywać i jakich błędów nie popełniać podczas wakacji nad wodą i w górach.

Począwszy od 27 czerwca, w każdy wakacyjny weekend odbędą się widowiskowe imprezy sportowe i ratownicze, a widzowie Telewizji Polsat i Polsat News będą mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy ratowników oraz dowiedzą się, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, jak udzielić pierwszej pomocy, czy też jak najszybciej i najskuteczniej wezwać ratunek w razie potrzeby. Plus, który od niemal szesnastu lat współpracuje ze służbami ratowniczymi WOPR, MOPR, GOPR i TOPR przypomina też o specjalnych numerach ratunkowych: 601100100 nad wodą i 601100300 w górach, które w razie nieszczęśliwego wypadku mogą uratować nasze życie.

Narzędziem wspierającym bezpieczeństwo nad wodą oraz w górach jest również aplikacja rRATUNEKr1;. Działa ona w polskich górach i jest wykorzystywana w pracy ratowników GOPR i TOPR, a przed rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym została rozbudowana o połączenia z wodnymi służbami ratowniczymi WOPR i MOPR.

Beata Cholewińska, Joanna Górska, Mariusz Abramowicz i Krzysztof Ibisz w towarzystwie dziennikarzy pogodowych (Marek Horczyczak, Paulina Sykut-Jeżyna, Małgosia Tomaszewska-Słomina i Milena Rostkowska-Galant) i przy wsparciu reporterów terenowych wyruszą kolejno do:
27-28 czerwca r11; Stare Sady r11; Regaty Aktorów;
4-5 lipca r11; Mikołajki r11; 72. Samochodowy Rajd Polski;
11-12 lipca r11; Sopot r11; zawody ratowników wodnych i górskich;
18-19 lipca r11; Międzyzdroje r11; Mistrzostwa Polski IRB (wyścigi pontonowych łodzi ratunkowych, które polegają na symulacji prawdziwych akcji ratowniczych;
25-26 lipca r11; Świnoujście r11; Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim;
1-2 sierpnia r11; Kołobrzeg r11; Przystanek Samsung i aktywności wodne, takie jak pływanie czy kite surfing;
8-9 sierpnia r11; Władysławowo (Półwysep Helski) r11; SUPer Race r11; zawody na deskach SUP i Kitesurfing, Windsurfing, SUP;
15 sierpnia r11; Zegrze r11; Akcje ratunkowe z użyciem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego;
16 sierpnia r11; Nieporęt r11; pokazy ratownicze, nauka pierwszej pomocy;
22 sierpnia r11; Gdynia r11; BCT Marathon, czyli ekstremalne zawody w pływaniu na wodach otwartych;
23 sierpnia r11; Gdańsk BrzeĹşno r11; pierwsza pomoc przedmedyczna oraz wykorzystaniu psów w ratownictwie wodnym;
29r11;30 sierpnia r11; Ustka r11; Weekend z życia ratownika, podsumowanie sezonu wakacyjnego.


Marek Horczyczak
foto: K. Broszko


Dodatkowo, podczas wszystkich weekendów odbywać się będą mecze i treningi siatkówki plażowej prowadzone przez profesjonalne zawodniczki siatkówki plażowej. Kolejny już rok operator sieci Plus będzie rozdawał dzieciom specjalne opaski na rękę z numerem ratunkowym 601100100 oraz miejscem na wpisanie przez rodziców lub opiekunów swojego numeru telefonu. Plus zapewnia również Wi-Fi, dzięki którym każdy będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnego Internetu. Partnerem imprez jest firma LG.

Weekendowe wydanie programu rNowy dzieńr1; jest emitowane od 6.00 do 10.00 na antenie Polsat News oraz w Polsacie od 6.00 do 7.45. Łączenia telewizyjne realizowane będą z wykorzystaniem mobilnego Internetu LTE dostarczonego przez sieć Plus.


Komentarze

  • 2214
    #1 mateush dnia 22-06-2015 13:15
    Od wielu lat Plus wspiera bezpieczny wypoczynek i tego lata nie jest inaczej, dodatkowo łącząc siły z Polsatem News. Dobrze, że jeszcze ktoś stawia na edukację i uświadamianie ludzi.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.