Serial dokumentalny "Goście z przeszłości" w Szóstce

MN 08/05/2015
Szóstka
 27 maja Szóstka rozpocznie emisję pięcioodcinkowego serialu dokumentalnego rGoście z przeszłościr1; prezentującego hipotezy, tropy i dowody, związane z teoriami o pobycie obcych na Ziemi. Serial będzie można oglądać w środy o 21:30. Będzie to premiera w telewizji naziemnej.

W jaki sposób starożytni budowniczowie z Baalbek wycinali ze skał gigantyczne, ważące ponad tysiąc ton bloki, a następnie transportowali je i ustawiali, nie dysponując dynamitem, dĹşwigami ani nawet kołem? Jak w Boliwii r11; w czasach, gdy według historyków nie znano tam jeszcze pisma ani koła r11; mogła powstać świątynia Puma Punku, jedna z najbardziej skomplikowanych budowli świata, której konstrukcja wymagała obliczeń, z jakimi nawet współczesne komputery miałyby kłopot? Jak dokonywano tam obróbki jednej z najtwardszych skał z precyzją, której najlepsze dzisiejsze narzędzia nie pozwoliłyby osiągnąć? Jak uzyskano idealnie równą powierzchnię granitowych płyt r11; oszlifowanych z dokładnością do pięćsetnej części milimetra r11; w świątyni Serapisa w Egipcie?


rGoście z przeszłościr1;
foto: TV6


Wiele starożytnych dokonań budzi dziś podziw, a jednocześnie nasuwa pytanie, jak mogły powstać bez użycia zaawansowanych technologii. Czy to możliwe, że tysiące lat temu ludzie dysponowali wiedzą i narzędziami, przewyższającymi te, którymi szczycimy się w czasach najnowszych? Według niektórych badaczy w napisanej do dziś historii naszej planety brakuje całego rozdziału, który mógłby wyjaśnić zagadki przeszłości, jakie od lat nie doczekały się przekonujących odpowiedzi ze strony naukowców. Ich zdaniem tylko spotkaniem z obcą, wysoko rozwiniętą cywilizacją można wytłumaczyć wiele zdumiewających dokonań naszych przodków, a także powtarzające się w różnych kulturach przekazy o zjawiskach i zdarzeniach, które dziś traktujemy jako całkowicie oderwane od faktów mity.

Serial rGoście z przeszłościr1; zabiera nas w niezwykłą podróż r11; w czasie i przestrzeni r11; w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o obecność obcych na naszej planecie.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.