Nowe dokumenty w październiku w Szóstce

MN 02/10/2014
Szóstka
 W pasmach dokumentalnych Szóstki w drugiej połowie paĹşdziernika zadebiutują kolejne seriale dokumentalne. Od 15 paĹşdziernika w środy o 21:30 będzie można oglądać mini-serię poświęconą kulisom działania Secret Service rTajemnice tajnej służbyr1;. Widzowie Szóstki zobaczą też rStarcie tytanówr1; i rCuda współczesnej technikir1;.

W sobotę, 18 paĹşdziernika, o 21:30 Szóstka wyemituje pierwszy odcinek serialu rStarcie tytanówr1; przybliżającego najwspanialsze mitologiczne opowieści oraz ukazującego ich zaszyfrowane znaczenia i zaskakujące odkrycia na temat ich związków z autentycznymi faktami. Natomiast w niedzielę, 19 paĹşdziernika, o 18:00 stacja rozpocznie emisję cyklu rCuda współczesnej technikir1;. W każdym odcinku prezentowanych będzie dziesięć najwspanialszych wynalazków z wybranej kategorii oraz ciekawostki na ich temat.

rTajemnice tajnej służbyr1;, premiera: 15 paĹşdziernika; emisja: środy, godz. 21:30
rGdyby nie Secret Service prezydent nie przeżyłby nawet dnia poza Białym Domemr1; r11; agenci najsłynniejszej tajnej służby świata nie mają co do tego wątpliwości. Prezydent Stanów Zjednoczonych jest jedną z najlepiej strzeżonych osób na świecie, ale też celem numer 1 dla wrogów Ameryki. Kim są ludzie, którzy zapewniają prezydentowi bezpieczeństwo? Jakimi środkami dysponują? Jak skomplikowany i rozbudowany jest system stworzony dla ochrony głowy wielkiego mocarstwa? Jakie wyzwania stoją przed agentami pilnującymi prezydenta w domu, w podróżach po kraju i za granicą? O tym opowiada trzyczęściowa mini-seria dokumentalna rTajemnice tajnej służbyr1;.

rStarcie tytanówr1;, premiera: 18 paĹşdziernika; emisja: soboty, godz. 21:30
Serial dokumentalny przybliżający mityczne postaci, które stały się bohaterami opowieści tak wspaniałych, że do dziś przemawiają do masowej wyobraĹşni. Mity stanowiły dla starożytnych sposób interpretowania otaczającego ich świata, nadawania mu sensu, kształtowania światopoglądu i systemu wartości. Dziś traktujemy je jak baśnie, ale ich uniwersalne przesłanie pozostaje wciąż żywe. To historie walki dobra ze złem, w których granice między światem ludzkim a nadnaturalnym są zatarte. Czy jednak te opowieści są wytworem czystej fantazji czy też znajdują oparcie w wydarzeniach historycznych? Co się kryje za tymi niezwykłymi legendami? Każdy odcinek serii przybliża jeden ze starożytnych mitów r11; jego treść, ukryte znaczenia i odkrycia naukowe wskazujące na jego powiązania z autentycznymi faktami.

rCuda współczesnej technikir1;, premiera: 19 paĹşdziernika; emisja: niedziele, godz. 18:00
Najbardziej zdumiewające wynalazki, najszybsze pojazdy, najpotężniejsze maszyny, najpopularniejsze potrawy, najbardziej niszczycielskie rodzaje broni, a także najdziwniejsze zawody oraz największe przysmaki r11; to tematy odcinków serialu dokumentalnego rCuda współczesnej technikir1;. W każdej z dziesięciu części cyklu prezentowany jest ranking dziesięciu najbardziej wyjątkowych pozycji z danej kategorii oraz liczne fakty i ciekawostki ich dotyczące.


rCuda współczesnej technikir1;
foto: TV6

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.