Serial dokumentalny "Kosmos" w Szóstce [wideo]

MN 21/08/2014
Szóstka
 Już od 1 września na antenie Szóstki, po raz pierwszy w polskiej telewizji ogólnodostępnej, będzie można oglądać znakomity amerykański serial dokumentalny rKosmosr1;, który stał się jednym z największych hitów w historii wielu emitujących go kanałów na 5 kontynentach. W Szóstce prezentowanych będzie aż pięć premierowych odcinków w tygodniu. Emisja od poniedziałku do piątku o 16:00.

rKosmos" to nowe spojrzenie na prastary wszechświat i kosmiczna podróż do początków historii i granic ludzkiej wiedzy. Efektownie zrealizowany, z wykorzystaniem niezwykłych zdjęć zarejestrowanych przez najnowsze urządzenia do obserwacji kosmosu oraz najnowocześniejszych technik animacji komputerowych, serial ukazuje fascynujący obraz kryjącego niezwykłe tajemnice wszechświata.

Co wiemy o planetach Ukłądu Słonecznego? Czy jesteśmy w kosmosie sami? Czy znajdziemy w nim inteligentne istoty czy tylko prymitywne formy życia? Jak prowadzone są takie poszukiwania? Czy istnieją równoległe wszechświaty i co ostatnio odkryli na ten temat naukowcy? Jak wyglądają narodziny i zamieranie gwiazd? Co mogą kryć obce galaktyki? Jak będzie wyglądała kolonizacja kosmosu? Gdzie po opuszczeniu Ziemi mogą powstać nasze nowe domy i jak będzie wyglądał nasz styl życia? Jak w dobie podboju kosmosu będzie wyglądał pozaziemski seks i rozmnażanie?W poszczególnych odcinkach serii, z których każdy poświęcony jest wybranemu ciału niebieskiemu, jednemu zagadnieniu bądĹş dziedzinie badań nad kosmosem, poznajemy odpowiedzi, jakich dostarczają najnowsze odkrycia, badania naukowe i analizy ekspertów, a także pasjonujące historie naukowców i śmiałków którzy wypuścili się w przestrzeń kosmiczną.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.