KuĹşniak i Ślusarz pomogą Amaro w "Piekielnej kuchni"
01/04/2014Autor: MN
Hell's kitchen. Piekielna kuchnia
Dariusz KuĹşniak i Piotr Ślusarz, którzy walczyli przeciwko sobie o tytuł „Top Chefa” w pierwszej polskiej edycji show, pomogą Wojciechowi Modestowi Amaro w wyborze najlepszego kucharza spośród uczestników pierwszej edycji „Hell's kitchen. Piekielna kuchnia”.

Dariusz KuĹşniak wygrał staż w restauracji Wojciecha Modesta Amaro, Atelier Amaro i znalazł się w finałowej trójce „Top Chefa”. Piotr Ślusarz natomiast wygrał prestiżowy staż w najlepszej restauracji świata, El Celler de Can Roca, dodatkowo Amaro zaproponował mu pracę w swojej restauracji.

W programie „Hell's kitchen. Piekielna kuchnia” zobaczymy ich w roli sous szefów – pomocników Wojciecha Modesta Amaro. Ich zadaniem jest pilnowanie, szkolenie i kontrolowanie uczestników „Hell's kitchen. Piekielna kuchnia”. Sous szefowie nie tylko będą dbać o to, aby uczestnicy przygotowywali dania zgodnie z przepisami, ale także będą odpowiadać przed samym szefem Amaro za poczynania dwóch rywalizujących drużyn, Czerwonych i Niebieskich.

Polsat: Najpierw „Top Chef”, a teraz „Hell's kitchen. Piekielna kuchnia”. Jak to się stało, że znów będziemy mogli oglądać Was na ekranie? Czyżbyście stęsknili się za telewizją?

Piotr Ślusarz: Pewnego spokojnego piątku odebrałem telefon od kierownictwa produkcji. Rozmowa dotyczyła nowego projektu – „Hell's kitchen”. Na początku wahałem się, ponieważ moja rola to gotowanie, a nie praca w telewizji. Po rozmowie z szefem Amaro, stwierdziłem, że to może być dla mnie nowym wyzwaniem i doświadczeniem zawodowym.

Dariusz KuĹşniak: Jest to kolejna przygoda i doświadczenie. Jak to się stało ze jesteśmy w „Hell's kitchen. Piekielna kuchnia”? Trzeba zapytać szefa Amaro i producentów :). Nie ukrywam podoba nam się ta praca, a gdy dowiedziałem się, że będzie tam również Piotr, pomyślałem, że fajnie będzie znowu razem pracować.

Jakie jest Wasze zadanie w „Hell's kitchen. Piekielna kuchnia”?

Piotr Ślusarz: Zadania sous szefów zarówno w „Piekielnej kuchni”, jak i w profesjonalnej kuchni są zawsze te same. Jesteśmy od tego, aby utrzymywać wysoki standard, zarządzać zespołem pod nieobecność szefa oraz mieć oko na każdego. Te czynniki wpływają na surowy charakter i rygor jaki panuje na kuchni.

Dariusz KuĹşniak: Ciężka praca z uczestnikami, sprawdzenia ich odporności na stres, podejmowanie szybkich decyzji, praca w zespole i najważniejsze – wygrany będzie pracował u szefa Amaro więc nie pozwolimy nikomu, kto nie będzie spełniał tych warunków przejść przez „Piekielną Kuchnię” i wygrać! ;).


Szef Kuchni Wojciech Modest Amaro; z lewej – sous szefowie Dariusz KuĹşniak i Piotr Ślusarz; z prawej – mentor uczestników Kurt Scheller, menedżer restauracji Paweł
foto: Polsat


Podobno niezłe z Was ziółka w programie. Mocno dajecie się we znaki uczestnikom „Hell's kitchen. Piekielna kuchnia”...

Piotr Ślusarz: Ziółka? Jestem pierwszą osobą, która dostaje od szefa Amaro... Nie mam zamiaru nadwerężać cierpliwości za ludzi, którzy chcą wygrać nagrodę po najmniejszej linii oporu. Na kuchni jest ciężko i tak będzie cały czas. Dla uczestników „Hell's kitchen” to zderzenie dwóch światów – domowej sielanki z daniami rangi Michelin...

Dariusz KuĹşniak: Dajemy im jedynie to, co może ich spotkać w gastronomii. Praca w kuchni to nie tylko cuda na talerzach, ale także bardzo ciężka praca, która wymaga pracy umysły i mięśni.

Jak zmieniło się Wasze życie po programie „Top Chef”?

Piotr Ślusarz: Zmiana pracy, miejsca zamieszkania, otoczenia, stylu gotowania, ukierunkowania kulinarnego myślenia... Po prostu zmieniłem całe swoje życie! Spełniłem jedno z marzeń i zawiesiłem sobie poprzeczkę jeszcze wyżej.

Dariusz KuĹşniak: Zdecydowanie na lepsze :). Miłe jest to, że potrafiliśmy zaszczepić cząstkę gotowania przede wszystkim u dzieci :). Jesteśmy też bardziej rozpoznawalni, a ludzie, których spotykamy często mówią, że nam kibicowali.To bardzo miłe.

Czy jesteście przygotowani na popularność?

Piotr Ślusarz: Nigdy nie będę gotowy. Jestem człowiekiem, który spędza większość czasu w kuchni, a nie na salonach... Tak od zawsze było, jest i będzie... Moje cele nie są w żadnym stopniu związane z popularnością.

Dariusz KuĹşniak: Trochę mnie to przeraża ;).

„Hell's kitchen. Piekielna kuchnia”: od 8 kwietnia we wtorki o 20:05 w Polsacie.

Komentarze przez Facebooka

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sponsor

Ankieta

Jak oceniasz zmodyfikowaną, weekendową formułę "Wydarzeń" o 18:50?

Dobrze

Źle

Nie mam zdania

Kalendarium

7 lipca
• Disco Hit Festival Kobylnica 2017

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy