Wiosna w Szóstce: nowe filmy i dokumenty

W wiosennej ramówce Szóstki pojawi się wiele nowych propozycji – od premier dokumentalnych („To niemożliwe”, „Wszystko o psach”, „Jurajscy wojownicy”, „Zaklinacz psów”, „Tuż przed tragedią”) i filmowych, po nowe sezony programów rozrywkowych („Mindfreak – iluzjonista Criss Angel”) i seriali („Strażnik Teksasu”, „Seks w wielkim mieście”, „Otchłań namiętności”).

W wiosennej ramówce Szóstki pojawi się wiele nowych propozycji – od premier dokumentalnych („To niemożliwe”, „Wszystko o psach”, „Jurajscy wojownicy”, „Zaklinacz psów”, „Tuż przed tragedią”) i filmowych, po nowe sezony programów rozrywkowych („Mindfreak – iluzjonista Criss Angel”) i seriali („Strażnik Teksasu”, „Seks w wielkim mieście”, „Otchłań namiętności”).

Już 1 marca polską premierę na antenie Szóstki będzie miał niezwykły serial dokumentalny „To niemożliwe”, który pokazuje, w jaki sposób najbardziej fantastyczne pomysły rodem z bajek i science fiction, mogą wkrótce stać się rzeczywistością. Twórcy serii docierają do mało znanych bądĹş niejawnych informacji na temat najnowszych naukowych i wojskowych projektów, w ramach których powstają technologie umożliwiające sterowanie żywiołami naturalnymi, czytanie w myślach, kilkunastokrotne wydłużenie ludzkiego życia, teleportację, stworzenie myślących robotów a nawet… peleryny „niewidki”. Choć brzmi to niewiarygodnie, istnieją dowody, że niektóre z tych wynalazków mają już swe prototypy, o czym będzie można się przekonać, oglądając serial „To niemożliwe” w soboty o 21.30 w Szóstce.

\'\'
„To niemożliwe”
foto: Szóstka

Premierą w polskiej telewizji naziemnej będzie dokument „Wszystko o psach”, którego emisję Szóstka rozpocznie 1 marca. To nietypowy – pełen zaskakujących informacji, zabawnych ciekawostek i poruszających prawdziwych historii – przegląd ponad 200 psich ras z całego świata. Czy psy mogą wykorzystywać uszy do… wąchania? Czy pudle potrafią czytać? Jaki pies zarabiał więcej od samego prezydenta? Co zawdzięczał swemu psu John Wayne i jaki czworonóg był najlepszym przyjacielem Darwina i Einsteina? Jaka rasa chrapie najgłośniej, która potrafi tańczyć „moonwalk”, a jaka uniknęła wyginięcia dzięki zmarszczkom i okładce kolorowego magazynu? „Wszystko o psach” – od 1 marca w soboty o godz. 17.00 w Szóstce.

Po raz pierwszy w telewizji otwartej widzowie Szóstki będą mogli również oglądać serial dokumentalny „Jurajscy wojownicy” ukazujący nowe, nieznane oblicze prehistorycznych dinozaurów. W świetle najnowszych badań te gigantyczne zwierzęta okazują się znacznie bardziej skomplikowanymi istotami, niż dotąd przypuszczano. Eksperci programu przekonują, że wbrew wizerunkowi tępych osiłków, były one przebiegłymi myśliwymi, stosującymi rozmaite strategie, uwzględniające temperaturę, ukształtowanie terenu, działanie zespołowe czy znajomość słabych stron przeciwnika. W kolejnych odcinkach, analizując cios za ciosem pradawne bitwy drapieżników, serial pokazuje, że ówczesny świat był o wiele bardziej wykalkulowany i złożony, niż to sobie wyobrażaliśmy. Emisja od 2 marca w niedziele o godz. 19.00.

Wiosną Szóstka, jako pierwsza spośród telewizji naziemnych, zaprezentuje ostatni sezon nominowanego do Emmy i znanego w ponad 80 krajach świata „Zaklinacza psów”. Począwszy od 2 marca, co niedzielę o 17.00, widzowie Szóstki znów będą mogli podziwiać niezwykły talent Cesara Milana i zdumiewające przemiany agresywnych, nerwowych lub nadpobudliwych czworonogów pod wpływem jego zaskakujących metod. W tym sezonie Cesar odwiedzi m.in. rezydencję Hugh Heffnera, gwiazdę serialu „Frasier” – Kelseya Grammera oraz wiele postaci amerykańskiego show-biznesu. Spiesząc z pomocą psom i ich właścicielom, zawita także w siedzibie NASCAR – największego organizatora wyścigów samochodowych w USA – w Daytona Beach, a nawet wybierze się za ocean – do Wielkiej Brytanii.

Od 1 marca w Szóstce emitowane będą także niepokazywane wcześniej odcinki dokumentalnej serii „Tuż przed tragedią”. Niezwykle emocjonujący i trzymający w napięciu serial dokumentalny za pomocą drobiazgowych rekonstrukcji ukazuje kluczowe momenty największych katastrof naszych czasów. W odcinkach tego sezonu widzowie poznają m.in. szczegóły ostatniego lotu wahadłowca Columbia, wybuchu amerykańskiego wulkanu Mount St. Helens, zatonięcia brytyjskiego promu MF Herald of Free Enterprise u wybrzeży Zeebrugge czy trzęsienia ziemi w Kobe w 1995 roku. Emisja w soboty o godz. 21.30.

22 marca w Szóstce zadebiutuje kolejna seria niewiarygodnych wyczynów mistrza iluzji Crissa Angela, który na oczach telewidzów i towarzyszącej mu na planie publiczności zaciera granicę między magią a rzeczywistością. Piąty sezon programu „Mindfreak – iluzjonista Criss Angel” emitowany będzie w soboty o 16.00. W nowych odcinkach Criss podejmie kolejne szokujące wyzwania, takie jak spacer po polu minowym, zbiorowa lewitacja czy szalona wersja rosyjskiej ruletki z wykorzystaniem rozpędzonego samochodu.

Wiosną w Szóstce pojawią się także kolejne sezony serialowych hitów. 6 marca rozpocznie się emisja trzeciego sezonu „Strażnika Teksasu” (premiery od poniedziałku do piątku o 19:00), a 12 marca – trzeciej serii „Seksu w wielkim mieście” (co środę od godz. 21.30 emitowane są trzy odcinki serialu).

Nowością w Szóstce będzie serial „Otchłań namiętności” – gorąca, pełna pasji i nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść, rozgrywająca się w malowniczym i upalnym Meksyku. To historia burzliwej miłości Elisy i Damiana, którym na przeszkodzie stają dramatyczne zrządzenia losu i intrygi nieprzyjaciół. „Otchłań namiętności” emitowana będzie od 18 marca od poniedziałku do piątku o 14.00.

W repertuarze filmowym Szóstki w marcu znajdą się pozycje emitowane po raz pierwszy w telewizji otwartej, takie jak: komedia romantyczna „Kwestia zaufania” z Davidem Duchovnym i Julianne Moore, ekranizacja kultowej powieści Jacka Finneya „Inwazja łowców ciał” z Donaldem Sutherlandem i Jeffem Goldblumem, „Psi kłopot” z Joanną Krupą i Giovannim Ribisim, film sensacyjny „Wpół do śmierci 2” czy katastroficzna trzyczęściowa miniseria „Uderzenie”. W marcu na antenie Szóstki premierę telewizyjną będzie miał horror „Skowyt: Odrodzenie” oraz kilka pozycji kina familijnego: „Dzieciaki mojej siostry same w domu”, „Pies nr 1” i „Spryciule”.