Wiosna w Szóstce: nowe filmy i dokumenty

MN 18/02/2014
Szóstka
 W wiosennej ramówce Szóstki pojawi się wiele nowych propozycji r11; od premier dokumentalnych (rTo niemożliwer1;, rWszystko o psachr1;, rJurajscy wojownicyr1;, rZaklinacz psówr1;, rTuż przed tragediąr1;) i filmowych, po nowe sezony programów rozrywkowych (rMindfreak r11; iluzjonista Criss Angelr1;) i seriali (rStrażnik Teksasur1;, rSeks w wielkim mieścier1;, rOtchłań namiętnościr1;).

Już 1 marca polską premierę na antenie Szóstki będzie miał niezwykły serial dokumentalny rTo niemożliwer1;, który pokazuje, w jaki sposób najbardziej fantastyczne pomysły rodem z bajek i science fiction, mogą wkrótce stać się rzeczywistością. Twórcy serii docierają do mało znanych bądĹş niejawnych informacji na temat najnowszych naukowych i wojskowych projektów, w ramach których powstają technologie umożliwiające sterowanie żywiołami naturalnymi, czytanie w myślach, kilkunastokrotne wydłużenie ludzkiego życia, teleportację, stworzenie myślących robotów a nawet... peleryny rniewidkir1;. Choć brzmi to niewiarygodnie, istnieją dowody, że niektóre z tych wynalazków mają już swe prototypy, o czym będzie można się przekonać, oglądając serial rTo niemożliwer1; w soboty o 21.30 w Szóstce.


rTo niemożliwer1;
foto: Szóstka


Premierą w polskiej telewizji naziemnej będzie dokument rWszystko o psachr1;, którego emisję Szóstka rozpocznie 1 marca. To nietypowy r11; pełen zaskakujących informacji, zabawnych ciekawostek i poruszających prawdziwych historii r11; przegląd ponad 200 psich ras z całego świata. Czy psy mogą wykorzystywać uszy do... wąchania? Czy pudle potrafią czytać? Jaki pies zarabiał więcej od samego prezydenta? Co zawdzięczał swemu psu John Wayne i jaki czworonóg był najlepszym przyjacielem Darwina i Einsteina? Jaka rasa chrapie najgłośniej, która potrafi tańczyć rmoonwalkr1;, a jaka uniknęła wyginięcia dzięki zmarszczkom i okładce kolorowego magazynu? rWszystko o psachr1; r11; od 1 marca w soboty o godz. 17.00 w Szóstce.

Po raz pierwszy w telewizji otwartej widzowie Szóstki będą mogli również oglądać serial dokumentalny rJurajscy wojownicyr1; ukazujący nowe, nieznane oblicze prehistorycznych dinozaurów. W świetle najnowszych badań te gigantyczne zwierzęta okazują się znacznie bardziej skomplikowanymi istotami, niż dotąd przypuszczano. Eksperci programu przekonują, że wbrew wizerunkowi tępych osiłków, były one przebiegłymi myśliwymi, stosującymi rozmaite strategie, uwzględniające temperaturę, ukształtowanie terenu, działanie zespołowe czy znajomość słabych stron przeciwnika. W kolejnych odcinkach, analizując cios za ciosem pradawne bitwy drapieżników, serial pokazuje, że ówczesny świat był o wiele bardziej wykalkulowany i złożony, niż to sobie wyobrażaliśmy. Emisja od 2 marca w niedziele o godz. 19.00.

Wiosną Szóstka, jako pierwsza spośród telewizji naziemnych, zaprezentuje ostatni sezon nominowanego do Emmy i znanego w ponad 80 krajach świata rZaklinacza psówr1;. Począwszy od 2 marca, co niedzielę o 17.00, widzowie Szóstki znów będą mogli podziwiać niezwykły talent Cesara Milana i zdumiewające przemiany agresywnych, nerwowych lub nadpobudliwych czworonogów pod wpływem jego zaskakujących metod. W tym sezonie Cesar odwiedzi m.in. rezydencję Hugh Heffnera, gwiazdę serialu rFrasierr1; - Kelseya Grammera oraz wiele postaci amerykańskiego show-biznesu. Spiesząc z pomocą psom i ich właścicielom, zawita także w siedzibie NASCAR r11; największego organizatora wyścigów samochodowych w USA r11; w Daytona Beach, a nawet wybierze się za ocean r11; do Wielkiej Brytanii.

Od 1 marca w Szóstce emitowane będą także niepokazywane wcześniej odcinki dokumentalnej serii rTuż przed tragediąr1;. Niezwykle emocjonujący i trzymający w napięciu serial dokumentalny za pomocą drobiazgowych rekonstrukcji ukazuje kluczowe momenty największych katastrof naszych czasów. W odcinkach tego sezonu widzowie poznają m.in. szczegóły ostatniego lotu wahadłowca Columbia, wybuchu amerykańskiego wulkanu Mount St. Helens, zatonięcia brytyjskiego promu MF Herald of Free Enterprise u wybrzeży Zeebrugge czy trzęsienia ziemi w Kobe w 1995 roku. Emisja w soboty o godz. 21.30.

22 marca w Szóstce zadebiutuje kolejna seria niewiarygodnych wyczynów mistrza iluzji Crissa Angela, który na oczach telewidzów i towarzyszącej mu na planie publiczności zaciera granicę między magią a rzeczywistością. Piąty sezon programu rMindfreak r11; iluzjonista Criss Angelr1; emitowany będzie w soboty o 16.00. W nowych odcinkach Criss podejmie kolejne szokujące wyzwania, takie jak spacer po polu minowym, zbiorowa lewitacja czy szalona wersja rosyjskiej ruletki z wykorzystaniem rozpędzonego samochodu.

Wiosną w Szóstce pojawią się także kolejne sezony serialowych hitów. 6 marca rozpocznie się emisja trzeciego sezonu rStrażnika Teksasur1; (premiery od poniedziałku do piątku o 19:00), a 12 marca r11; trzeciej serii rSeksu w wielkim mieścier1; (co środę od godz. 21.30 emitowane są trzy odcinki serialu).

Nowością w Szóstce będzie serial rOtchłań namiętnościr1; r11; gorąca, pełna pasji i nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść, rozgrywająca się w malowniczym i upalnym Meksyku. To historia burzliwej miłości Elisy i Damiana, którym na przeszkodzie stają dramatyczne zrządzenia losu i intrygi nieprzyjaciół. rOtchłań namiętnościr1; emitowana będzie od 18 marca od poniedziałku do piątku o 14.00.

W repertuarze filmowym Szóstki w marcu znajdą się pozycje emitowane po raz pierwszy w telewizji otwartej, takie jak: komedia romantyczna rKwestia zaufaniar1; z Davidem Duchovnym i Julianne Moore, ekranizacja kultowej powieści Jacka Finneya rInwazja łowców ciałr1; z Donaldem Sutherlandem i Jeffem Goldblumem, rPsi kłopotr1; z Joanną Krupą i Giovannim Ribisim, film sensacyjny rWpół do śmierci 2r1; czy katastroficzna trzyczęściowa miniseria rUderzenier1;. W marcu na antenie Szóstki premierę telewizyjną będzie miał horror rSkowyt: Odrodzenier1; oraz kilka pozycji kina familijnego: rDzieciaki mojej siostry same w domur1;, rPies nr 1r1; i rSpryciuler1;.


Komentarze

  • 2639
    #1 Emil dnia 20-02-2014 16:51
    Tego kanału równie dobrze mogłoby nie być.
    icon_wink

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.