Nowe dokumenty od września w Szóstce

MN 21/08/2013
Szóstka
 Cykle dokumentalne rTuż przed katastrofąr1; i rZbrodnie, które wstrząsnęły światemr1;, rAustralijskie rekordy Guinnessar1;, rCosta Concordiar1;, rZombie: Apokalipsar1; r11; to propozycje, jakie w tym sezonie znajdziemy w dokumentalnej ofercie Szóstki.

Poznanie dokładnego mechanizmu jakiejś katastrofy to często jedyna droga do zapobieżenia podobnym wydarzeniom w przyszłości. Jest to jednak zadanie trudne, wymagające żmudnych badań i nadludzkiej dokładności pozwalającej zrekonstruować przebieg wydarzeń z dokładnością do dziesiętnych części sekundy. Takim właśnie rekonstrukcjom poświęcony jest Szóstkowy cykl dokumentalny rTuż przed katastrofąr1;. Jego autorzy, uzbrojeni w najnowsze osiągnięcia nauki i techniki, drobiazgowo odtwarzają okoliczności najtragiczniejszych wydarzeń ostatnich lat r11; od norweskich ataków Andersa Breivika, przez zatopienie w czasie wojny o Falklandy brytyjskiego niszczyciela rHMS Coventryr1; i zakończoną śmiercią 9 wspinaczy tragiczną wyprawę na Mount Everest, aż po zrzucenie bomby atomowej na japońskie Nagasaki. Na antenie Szóstki zobaczymy najnowsze, nieemitowane dotąd na otwartej antenie, odcinki. Emisja w czwartki o 22:30

Tematem nadawanego w soboty o 22:30 cyklu dokumentalnego rZbrodnie, które wstrząsnęły światemr1; są seryjni zabójcy. W każdym odcinku autorzy dokumentu odsłaniają kulisy jednej mrożącej krew w żyłach sprawy. Wśród opisywanych przypadków znajdą się m.in.: sprawa angielskiego małżeństwa Westów, które, w ciągu niemal 20 lat swojej działalności, pozbawiło życia 12 osób czy historia słynnego amerykańskiego zabójcy autostopowiczów znanego jako rBackpack Killer.

Nieznane są granice ludzkich możliwości. I to w żadnej dziedzinie. O czym można przekonać się na własne oczy w programie rAustralijskie rekordy Guinnessar1;, w którym będziemy świadkami bicia rekordów w takich dziedzinach, jak: rzuty sprzętem domowym, picie soku pomidorowego na czas, rozbijanie melonów czy przebijanie się przez 10 par zamkniętych drzwi. Emisja w soboty o 17:00.

W tym sezonie nie zabraknie również doskonałych filmów dokumentalnych, takich chociażby, jak poświęcony głośnej katastrofie luksusowego wycieczkowca dokument rCosta Concordiar1; czy pokazujący naukowy punkt widzenia na fenomen zombie film rZombie: Apokalipsar1;.
 

Komentarze

 • 2639
  #1 Emil dnia 21-08-2013 05:11
  Z tego wszystko może obejrzałbym Zombie: Apokalipsa. Reszta jakoś niespecjalnie mnie interesuje. Ciekawe jak dodanie tych pozycji do ramówki przełoży się na wyniki oglądalności TV 6.
  wink
 • 2152
  #2 przemekp dnia 22-08-2013 07:25
  Kiedyś na kanale Discovery Channel był właśnie program "Zbrodnie, które wstrząsnęły światem", więc chyba chodzi o ten sam program, co można stwierdzić po przeczytaniu tego opisu icon_arrowhttp://www.krymin...rmacja.php icon_wink Więc to raczej nie jest zbieżność tytułów wink
 • 3834
  #3 Golbi dnia 22-08-2013 12:11
  ja osobiste wołałbym dokumenty i programy z Polsat Play. Szczególnie na Kibicach i Policyjnych taśmach. TV4 powinien być kanałem ogólnym jedyne co bym zrobił to serwis przy współpracy z Polsat News lub Superstacją, a TV6 takim kanałem który promowałby Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Romans a nawet i Polsat Sport

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.