Wachowicz, Modest Amaro, Seelesto, Nowak w jury "Top Chef"

MN 09/08/2013
Polsat
 Absolutny hit tej jesieni - rpojedynekr1; na noże profesjonalnych kucharzy. rTop Chefr1; to jeden z najstarszych i najsłynniejszych kulinarnych show na świecie, w którym walczą nie amatorzy, ale osoby zawodowo związane z gotowaniem. Mogą wziąć w nim udział zarówno szefowie kuchni luksusowego hotelu, jak i małej regionalnej karczmy.

Ilość nadesłanych drogą mailową zgłoszeń przekroczyła najśmielsze oczekiwania Polsatu. Z ponad 600 zgłoszeń, przez nagrywane w studio ATM castingi przeszło około 300 osób. W drugim etapie wybrano 30, a do finału przeszło już tylko 14 kucharzy, dla których gotowanie pełni w życiu niebagatelną rolę - dla jednych to pasja, dla innych sztuka, a dla jeszcze innych realizacja marzeń. Uczestników podczas kolejnych zadań oceniać będzie jury, na którego czele stanie Wojciech Modest Amaro. Wojciech Modest Amaro to właściciel warszawskiej restauracji Atelier Amaro, która jako jedyny polski lokal posiada prestiżową gwiazdkę w przewodniku Michelin. Pozostali członkowie jury to: Joseph Seelesto, Maciej Nowak oraz Ewa Wachowicz. Joseph Seelesto jest pochodzącym z książęcej rodziny Botswańczykiem, który kucharskie szlify zdobywał w londyńskim Westmister College. Jest członkiem prestiżowego Klubu Szefów Kuchni. Maciej Nowak, teatrolog, ale przede wszystkim najbardziej znany krytyk kulinarny, autor felietonów rPodróże kulinarne Macieja Nowakar1; publikowanych w Gazecie Wyborczej i wreszcie jedyna kobieta w męskim gronie - Ewa Wachowicz autorka cieszących się ogromną popularnością książek kulinarnych i producentka programu rEwa gotujer1;, który od 6 lat gości na antenie Telewizji Polsat.

Prowadzącym program jest Grzegorz Łapanowski - kucharz, który doświadczenie zawodowe zdobywał w kilkunastu restauracjach i gotował z najlepszymi: Modestem Amaro, Kurtem Schellerem i Robertem Sową. Jest autorem edukacyjnego projektu rSzkoła na widelcur1;. Projekt ten jest skierowany do szkół i przedszkoli a jego celem jest działanie na rzecz podniesienia jakości odżywiania w państwowych i prywatnych placówkach zbiorowego żywienia.
Zwycięzca programu rTop Chefr1; otrzyma w nagrodę 100 tys. złotych. Nagroda może przyczynić się do zrealizowania marzeń o otwarciu własnej restauracji. Producentem programu jest Jake Vision.
  

Komentarze

 • 1831
  #1 Staszek dnia 09-08-2013 18:30
  A jednak Wachowicz się załapała.
 • 2550
  #2 doniu dnia 09-08-2013 20:39
  Fajny program zapowiada się . icon_smile
 • 2152
  #3 przemekp dnia 10-08-2013 06:04
  Po przeczytaniu tego opisu można odnieść wrażenie, że jury tego programu naprawdę będzie ciekawe i profesjonalne, znające się na rzeczy (czyli na gotowaniu), zresztą tak samo jak Pan prowadzący icon_smile
 • 3833
  #4 Maxwell dnia 13-08-2013 17:56
  Fajne i profesjonalne jury, tak trzymać!!!....z niecierpliwością czekam na premierę icon_smile Brawo 1pol !!!

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.