Transponder na razie pozostał w DVB-S, dokonano tylko zmiany z MPEG-2 na MPEG-4. \'news' /> Transponder na razie pozostał w DVB-S, dokonano tylko zmiany z MPEG-2 na MPEG-4. \'news' /> Transponder na razie pozostał w DVB-S, dokonano tylko zmiany z MPEG-2 na MPEG-4. \'news'>

VOD Cyfrowego Polsatu już tylko dla dekoderów HD

MN 14/11/2012
VOD
 Zgodnie z zapowiedziami serwisu tvpolsat.info, dzisiaj rano Cyfrowy Polsat przełączył kanały VOD r11; Domowej Wypożyczalni Filmowej z MPEG-2 do MPEG-4, a więc osoby posiadające dekodery SD zostały pozbawione dostępu do tej usługi. Od dziś mogą z niej korzystać tylko posiadacze dekoderów HD (ponad 60% z 3,55 mln osób).

Przypomnijmy, że Cyfrowy Polsat prowadził akcję wymiany sprzętu. Obejmowała ona tylko te osoby, które abonują miesięczny dostęp do Katalogu VOD (sVOD). Dekodery SD wymieniano na HD 5000, a Echostary DVR-747 na Echostary 7400. Wymiana była darmowa, a stary sprzęt pozostawał u abonenta (do odbioru kanałów FTA).

Obecne parametry:
transponder nr 112 satelity Eutelsat Hot Bird 13C r11; 13E o częstotliwości 10,758 GHz, pol. V, SR=27500, FEC=5/6 (DVB-S/QPSK).

Transponder na razie pozostał w DVB-S, dokonano tylko zmiany z MPEG-2 na MPEG-4.

Abonenci z dekoderami SD po zmianie na MPEG-4, na kanałach, gdzie trwa przerwa w emisji filmów i są nadawane niekodowane materiały promocyjne, mogą usłyszeć ścieżkę audio, jednak nie odbiorą obrazu. Jeśli aktualnie na infolinię zadzwoni abonent, który ma dekoder SD i będzie chciał korzystać z VOD, to zostanie mu zaproponowana podmiana dekodera na HD, oczywiście musi zaabonować miesięczny Katalog VOD.

VOD r11; Domowa Wypożyczalnia Filmowa ruszyła pod koniec listopada 2009 roku. Działa w systemie pay-per-view (filmy nadawane są w pętli na kilkunastu kanałach, zajmujących cały transponder).

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.