NIPTEL: Polsat i Solorz nominowani

MN 13/05/2007
Zygmunt Solorz
 Poznaliśmy nominowanych do Nagrody Mediów NIPTEL 2007. W tym gronie znalazł się: Zygmunt Solorz - za osiągnięcie pozycji lidera w grupie komercyjnej przez TV Polsat oraz sama stacja za za ofensywę programowo-ramówkową 2007.

Oto pozostali nominowani:
1. Anna Streżyńska - prezes UKE- za całokształt działań mających na celu demonopolizacje rynku telekomunikacyjnego, co w sposób oczywisty akceleruje konkurencję na rynku elektronicznych mediów interaktywnych.
2. Marcin Bochenek - wiceprezes TVP - za pracę nad uruchomieniem platformy cyfrowej TVP, opartej o najnowsze standardy technologiczne, mającej na celu cyfryzację przekazów telewizyjnych w Polsce na masową skalę.
3. TVP 3 - za szybkie zmiany mające na celu stworzenie w Polsce profesjonalnego kanału informacyjnego dla szerokiej widowni.
4. Piotr Walter - prezes Grupy TVN - lider rynku telewizyjnego, najlepsza firma medialna Giełdy 2006 - za kreatywność programową, stabilność personalną, nowoczesność rozwiązań.
5. TOK FM - za stworzenie radia opartego na mądrym słowie, za aktualność, publicystykę, komentarze i dowcip.
6. Maria Szabłowska - za całokształt jej dokonań w Polskim Radiu i odwagę cywilną.
7. Szymon Majewski Show - za celną krytykę rzeczywistości i wyczucie granic umiaru.
8. Szkło kontaktowe - za kontaktowe i dowcipne komentarze trudnej rzeczywistości.
9. RMF Classic - za dobór dobrej muzyki.
10. Telewizja Polsat - za ofensywę programowo-ramówkową 2007.
11. Antyradio - za oryginalność, niepokorność i konsekwencję w realizacji pomysłu na radio.
12. iTVP - jako nowatorski na polskim rynku projekt telewizji interaktywnej.
13. Musical Akademia Pana Kleksa - oraz jego twórcy - za twórcze wykorzystanie dorobku literackiego Jana Brzechwy w formie nowoczesnego musicalu.
14. Krzysztof Skowroński - za przywrócenie radiowej Trójce misyjnego charakteru, sprowadzenie gwiazd kojarzonych z rozgłośnią.
15. Tomasz Sianecki (TVN/TVN24) - za cykl dokumentalny Wielkie ucieczki. To połączenie misji odkrywania nieznanych kart historii w nowoczesnym i profesjonalnym ujęciu.
16. Roman Graczyk, publicysta Tygodnika Powszechnego - za kompetentne, odważne i wnikliwe teksty na temat lustracji oraz za książkę pt. Tropem SB, jak czytać teczki.
17. Zjazd Gnieźnieński (organizatorzy) - za organizowanie forum dialogu o doniosłym wymiarze społecznym, kulturowym i politycznym, o zasięgu europejskim.
18. Marek Bik i Dariusz Goczał (realizatorzy TVP) - za realizację transmisji z wizyty Benedykta XVI w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.
19. Krzysztof Renik i Jakub Ulrich (redaktorzy Przeglądu Powszechnego) - za transmisję z wizyty Benedykta XVI w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.
20. Grzegorz Miecugow - za klasę, z jaką podtrzymuje wymierający gatunek wywiadu telewizyjnego, telewizyjnego humor prowadzenia Szkła kontaktowego.
21. TVP Kultura (cały program) - za podjęcie tematów najbardziej istotnych dla obrazu współczesnej kultury polskiej oraz różnorodność form przekazu.
22. Trójka (Program 3 Polskiego Radia) - za bardzo dynamiczny rozwój anteny, a tym samym całego Polskiego Radia. Za stworzenie przestrzeni obiektywnej i rzetelnej debaty publicznej oraz za powrót do swoich najwierniejszych słuchaczy.
23. Piknik Naukowy - organizowany od 1995 r. największy happening naukowy w Europie, odbywający się na Rynku Nowego Miasta i Podzamczu w Warszawie. Odwiedzający tę imprezę biorą udział w mnóstwie fascynujących pokazów. Na własne oczy mogą zobaczyć poduszkowce i walki robotów, sprawdzić ile jest komórek w mózgu człowieka czy zmierzyć prędkość światła za pomocą kuchenki mikrofalowej. W ubiegłym roku Piknik Naukowy Polskiego Radia odwiedziło ok.150 tys. osób.
24. Maria Baliszewska - wieloletni dyrektor Radiowego Centrum Kultury Ludowej, organizatorka dorocznych festiwali, m.in. Festiwalu Muzyki Folkowej r11; Nowa Tradycja, animatorka życia muzycznego, pozyskująca nowe talenty z zakresu muzyki folkowej, nawiązująca i podtrzymująca kontakty międzynarodowe w ramach EBU.
25. Ewa Szumańska - za Z pamiętnika młodej lekarki (Program 3 Polskiego Radia). Od niepamiętnych czasów terapia śmiechem i mądrością schorzeń naszego społeczeństwa.
26. Monika Olejnik - za konsekwencję w swojej drodze dziennikarskiej i profesjonalizm.
27.Zygmunt Solorz - za osiągnięcie pozycji lidera w grupie komercyjnej przez TV Polsat.
28. Jan Ołdakowski - za stworzenie i promocję Muzeum Powstania Warszawskiego.
29. Mirosław Chojecki i Piotr Weychert - za produkcję cyklu dokumentalnego Był taki dzień.


NAGRODA MEDIóW NIPTEL przyznawana nieprzerwanie od roku 1995 (w tym roku po raz trzynasty) zdobyła duże uznanie i prestiż w środowisku polskich mediów. Jest ceniona przede wszystkim za niezależność oceny wydarzeń medialnych, a także za szeroką formułę przyznawania, która w istocie obejmuje wiele aspektów życia medialnego w Polsce. Nagroda ma za zadanie wyróżnienie wybitnych i doniosłych przedsięwzięć medialnych oraz osób, których obecność na rynku mediów zaznaczyła się w sposób szczególny. Polsat już raz zdobył to prestiżowe wyróżnienie. Dwa lata temu razem z TVP i TVN został nagrodzony za relacje z dni choroby i śmierci Jana Pawła II. Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy 13 czerwca br.

Źródło: Niptel.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.