"Największe z największych" w Szóstce

MN 14/09/2012
Szóstka
 W cotygodniowym paśmie dokumentalnym telewizyjnej Szóstki zagości miniseria rNajwiększe z największychr1;. Cykl oglądać będzie można na antenie stacji w środy o godz. 21:00. Pierwsza z trzech części wyemitowana zostanie 26 września, a kolejne r11; 3 i 10 paĹşdziernika.

Serial przedstawia największe i najdłuższe gady na świecie. Zobaczymy m.in. warana zwanego smokiem z Komodo, który jest nie tylko największą na świecie jaszczurką, ale i jednym z najbardziej jadowitych stworzeń na ziemi, przez wielu nazywanym maszyną do zabijania. Dowiemy się jakie rozmiary osiągać może jeden z dwóch podgatunków pytona tygrysiego r11; pyton birmański. Ten bardzo inteligentny i silny gad r11; który naturalnie występuje w rejonie Azji Południowor11;Wschodniej r11; od wielu lat, za sprawą prywatnych hodowców, tak świetnie radzi sobie na terenach Ameryki Północnej, że stanowi już zagrożenie dla tamtejszej fauny.


rNajwiększe z największychr1; r11; Smok z Komodo
foto: Szóstka


Poznamy również super-krokodyla, którego długość może osiągnąć nawet 7 metrów, a waga r11; aż 1000 kg. Niesłychanie silny osobnik w poszukiwaniu pożywienia jest w stanie przemierzyć wody oceanu nawet do 1000 km. Mimo swoich rozmiarów potrafi skradać się cicho, zwinnie i atakować z niewiarygodną prędkością.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.