"Na krawędzi" kolejnym hitem serialowym Polsatu?

KM 10/05/2012
Polsat
 Badania ilościowe widowni nad nową produkcją rNa krawędzir1;, wyprodukowaną przez Baltmedia dla Telewizji Polsat, wskazują na to, że będzie ona kolejnym hitem serialowym stacji, zaraz obok rHotelu 52r1; i rSzpilek na Giewoncier1;.

W majowym numerze miesięcznika rPressr1;, ukazały się informacje dotyczące badań ilościowych, jakie Telewizja Polsat zwykła przeprowadzać nad każdą zamówioną produkcją serialową przed wypuszczeniem na antenę. Badania nad serialem rNa krawędzir1; wypadły wyśmienicie. Wynika z nich m.in., że aż 88% ankietowanych odpowiedziało twierdząco na zadane przez ankieterów pytanie, czy po przerwie reklamowej powróciliby do oglądania serialu. Wystarczyłoby około 80-85% odpowiedzi rtakr1;, by stwierdzić, że to bardzo dobry wynik, choć, wynik uznawany za dobrze rokujący to 70%, zły natomiast, to poniżej 50%. Na pytanie, czy ankietowani chcieliby zobaczyć dalszy ciąg historii przedstawionej w pierwszym odcinku, odpowiedzi twierdzącej udzieliło 89% badanych.

Ponadto, ocenie ankietowanych pozostawiono także grę aktorską. Najwyższe noty uzyskali Urszula Grabowska i Marek Bukowski, czyli odtwórcy głównych ról. r11; Gdyby widzowie nie polubili nowych postaci, mielibyśmy kłopot r11; powiedziała rPressr1; Nina Terentiew.

Najmniej widzom spodobała się postać nieprzyjemnego pana prokuratora, którego gra Mateusz Damięcki. Według dyrektorki programowej Polsatu, wywracanie scenariusza do góry nogami z tego powodu nie ma sensu. r11; Mogę coś skorygować, dokręcić, albo usunąć kilka scen. Ale nie mogę tego robić na nowo r11; wyjaśnia w miesięczniku Nina Terentiew.

Więcej o fabule serialu

Obecna forma tytułu, czyli rNa krawędzir1; jest ostateczna, jednak, rSmak zemstyr1;, to, według 35% (czyli większości) ankietowanych, najlepszy wariant jaki mieli do wyboru. A mieli ich sporo. Na przykład: rDura Lexr1;, rMścicielkar1;, rMęskie prawor1;, rPrawo zemstyr1;, rTwarde prawor1;, rSprawiedliwośćr1;, czy właśnie rSmak zemstyr1;. r11; Najważniejsza i tak pozostaje intuicja dyrektora programowego r11; komentuje Maciej Grzywaczewski z ATM Grupy.

Badania nad serialami nie są nową praktyką Polsatu. Dzieje się tak od 2010 roku, od kiedy hitami stacji stały się rHotel 52r1; i rSzpilki na Giewoncier1;, które były pierwszymi serialami, przebadanymi przez Polsat według zasad wprowadzonych przez Zygmunta Solorza-Ĺťaka. Zasady mówią, że należy badać pilotażowe odcinki seriali, z wcześniej zatwierdzonym przez stację scenariuszem.

Ĺşródło: miesięcznik rPressr1; (maj '12)
 

Komentarze

 • 1831
  #1 Staszek dnia 10-05-2012 20:09
  Taka taktyka Polsatu jest bardzo mądra. Poszli śladem amerykańskich stacji telewizyjnych, które robią tak od lat.

  Ciekawe co z Kasynem i Dziewczynami (czy jaki ten drugi serial ma mieć tytuł).
 • 1
  #2 MN dnia 10-05-2012 21:54
  "Przyjaciółki" bodajże icon_smile
 • 1254
  #3 KM dnia 10-05-2012 23:24
  @Staszek - w najnowszym "Press" napisano, że w maju ruszają zdjęcia. Pilot obejrzy kierownictwo i ankietowani. Dopiero póĹşniej podjęte zostaną decyzje. ; )

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.