' /> ' /> '>

Nowy kanał Polsatu jeszcze przed Bożym Narodzeniem

MN 17/11/2011
Polsat
 Pojawiają się kolejne informacje na temat nowego kanału tematycznego Polsatu. Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu, powiedział w rozmowie z TVN CNBC, że przygotowania są na ostatniej prostej i myśli, że uda się go uruchomić jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. W nowej stacji Polsatu nie będzie wiele własnego kontentu, czyli jej ramówka będzie składać się głównie z zewnętrznych propozycji programowych.

Nie będzie to więc telewizja bardzo droga w utrzymaniu. Libicki dodał, że już zaakceptował komunikat prasowy, w którym nadawca poinformuje o nowym kanale. W tej chwili trwa jeszcze dopinanie ostatnich szczegółów. Dominik Libicki nie zdradził, jaki będzie profil nowego kanału oraz jaką będzie mieć nazwę. Pewne jest jednak to, że jednym z członów nazwy będzie słowo Polsat. Nowa stacja na pewno pojawi się w Cyfrowym Polsacie. Przypomnijmy, że w 2012 roku Polsat chce uruchomić jeszcze jedną stację tematyczną, ale również brak szczegółów na jej temat.
     

Komentarze

 • 1909
  #1 swollov dnia 17-11-2011 18:02
  Cyt."W nowej stacji Polsatu nie będzie wiele własnego kontentu, czyli jej ramówka będzie składać się głównie z zewnętrznych propozycji programowych" czyli pewnie kolejne tv6 heh smieszny jest ten polsat i jeszcze jedno - CP chwali sie ile to juz maja abonentow z dekoderami HD a nowo powstajace kanaly maja byc SD Smiech na sali CP cofa sie w rozwoju zamiast przyspieszac
 • 1831
  #2 Staszek dnia 17-11-2011 18:19
  Przychylę się do tego co niedawno napisał MN i to chyba będzie kanał dla trochę starszych dzieci niż 1pjj Nie zdziwiłbym się, gdyby został uruchomiony razem z jakąś inną telewizją, jak Jim Jam.
 • 2374
  #3 nick_100 dnia 17-11-2011 18:30
  Strzelam, że będzie to kanał dokumentalny współtworzony z innym podmiotem, jak to jest z Polsat JimJam. Strzelam, że będzie to Discovery. icon_wink
 • 1
  #4 MN dnia 17-11-2011 18:32
  Wychodzi też na to, że ta stacja chyba jednak będzie nadawać na niepolskiej koncesji, bo KRRiT nie wyrobiłaby się przed świętami icon_wink. Te ich tempo icon_green. Stawiam na to, że to będzie brytyjska koncesja od Ofcomu icon_smile. Przynajmniej nie będzie "śmieci" na ekranie icon_wink.
 • 387
  #5 nieustraszony dnia 17-11-2011 18:40
  Niech tworzą i bardzo dobrze Cyfra daje kopie kanałów Tvn tez to przynajmniej Polsat robi normalny kanał
 • 1297
  #6 suomi dnia 17-11-2011 18:59
  Cyfra i TVN uruchomiły wersje HD swoich kanałów a to coś zupełnie innego.Polsat dalej upiera się przy SD i na dodatek w 4:3 a na przykładzie nieszczęsnego TV6 widać co umieją wyprodukować.Szkoda im po prostu pieniędzy na produkcje czegoś dobrego a przy ostatnich startach finansowych trudno spodziewać się że następny kanały będzie lepszy.Dla nich kolejna okazja do wepchania kilku reklam i tyle.
 • 1988
  #7 Mentoris dnia 17-11-2011 19:12
  Mieszkam w kamienicy która ma 18 mieszkań. Wszyscy mają telewizory, ale tylko w dwóch mieszkaniach są telewizory HD. Tak wygląda prawdopodobnie w całej Polsce nasycenie telewizorami HD. Nie dziwota że większość programów jest dalej w SD i, że tak robi CP. Na totalne HD zawsze jeszcze przyjdzie czas, ale nie tak prędko.
 • 2374
  #8 nick_100 dnia 17-11-2011 19:19
  @suomi
  Jeśli nie mylę się, a nie mylę się to TV 4 nie należy do grupy Cyfrowy Polsat. To, że mają powiązania własnościowe to zupełnie inna sprawa. Wszystkie kanały tematyczne oprócz Polsatu JimJam nadają w formacie 16:9, o ile oczywiście dana audycja na to pozwala.
  Nie wiem jak tam kanały Canal+, ale kanały TVN'u nie mają wiele wspólnego z wysoką rozdzielczością. Znaczna część to audycje w standardowej jakości.
 • 687
  #9 galganek dnia 17-11-2011 20:14
  Lepiej zeby pomysleli o konkretnych kanalach jak Viasat History HD czy History HD a nie jak zwykle bywa wciskac kolejny niewypal tuz przed swietami i trzymac wszystkich co to bedzie za super kanal ,takie jest moje zdanie .
 • 1164
  #10 apsik dnia 17-11-2011 20:21
  Ja dla odmiany nie znam już ani jednaj osoby z telewizorem kineskopowym, wszyscy znajomi, ludzie z pracy, rodzina mają od dawna telewizory lcd/led/plazma, nawet moja 83 letnia babcia ma 32 calowego Samsunga Full HD. Wystarczy przejść się do byle jakiego sklepu RTV&AGD i zobaczyć na którym stoisku najwięcej ludzi ogląda i kupuje towar, podpowiem...TV(kupują w każdym wieku nawet starsi), więc gadka o tym, że mało kto ma sprzęt HD mnie nie przekonuje.

  Co do programów tematycznych to Polsat niech zacznie się uczyć(TVN również) od Canal+ Cyfrowy jak tworzyć stacje(Planete, Ale Kino, Kuchnia TV, Domo, Teletoon, Hyper i Minimini), bo na dziś dzień ich jakość woła o pomstę do nieba, nie da się tego oglądać za wyjątkiem Polsat News i niektórych transmisji sportowych na żywo(za dużo powtórek w kanałach sportowych Polsatu!!!).

  Tymczasem nie spodziewam się żadnych cudów po słonecznym operatorze...obym się myliłicon_wink

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.