Kudelski wygrał z piratami

MN 10/04/2007
Cyfrowy Polsat
 Na mocy wniosku złożonego przez firmę Kudelski Group, firmy dostarczającej rozwiązań cyfrowych zabezpieczeń (korzysta z nich m.in. Cyfrowy Polsat), szwajcarski sąd skazał dwóch sprzedawców pirackich kart dekodujących.

Firma Kudelski Group złożyła wniosek półtora roku temu. Dokumentacja bazowała na informacjach, które zostały opublikowane w Internecie. Sprzedawane karty były zaprogramowane w taki sposób, aby umożliwić nielegalny odbiór płatnych programów telewizyjnych.

- Jako dostawca rozwiązań zabezpieczających m.in. dostęp do płatnej telewizji, jesteśmy zadowoleni z wyroku, który powinien stanowić ostrzeżenie dla złodziei sygnału telewizyjnego - mówi Christophe Nicolas, Dyrektor ds. Bezpieczeństwa firmy Nagravision, wchodzącej w skład Kudelski Group. Zgodnie z orzeczeniem sądu, oprócz grzywny oraz poniesienia kosztów sądowych, oskarżonych zobowiązano do zapłacenia odszkodowania na rzecz państwa w wysokości 20 tys. CHF, za nielegalnie uzyskanie korzyści finansowych. Oskarżeni byli właścicielami firmy z siedzibą w Szwajcarii, zajmującej się sprzedażą kart abonenckich, uznanych przez sąd za pirackie.

- Wyrok ten jest dowodem, że firma Kudelski Group, z której systemu dostępu warunkowego korzysta nasza platforma, dokłada wszelkich starań, aby wyeliminować próby piractwa jej rozwiązań. Co najważniejsze, robi to naprawdę skutecznie. Jestem przekonany, że Polscy złodzieje również nie pozostaną bezkarni - mówi Dominik Libicki, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu.

Źródło: media2

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.