Sierpniowe nowości w VOD Cyfrowego Polsatu

MN 01/08/2011
VOD
 VOD r11; Domowa Wypożyczalnia Filmowa Cyfrowego Polsatu w sierpniu zaprasza przed ekran do malowniczej, ale niebezpiecznej Wenecji w filmie rTurystar1;, na gorzko-słodki smak życia w produkcjach rMiłość i inne komplikacjer1;, rStoner1; czy rSelekcjar1;, do fantastycznego świata rGreen Hornetr1; i rJestem numerem czteryr1;, a także do mądrej szkoły życia prowadzonej przez zwierzaki z rSafarir1;.

Wakacyjne sci-fi dla wiecznie młodych
John Smith (Alex Pettyfer) to tylko pozornie zwyczajny, młody mieszkaniec małego miasteczka w USA. W rzeczywistości jest jednym z dziewięciu uciekinierów z pogrążonej w wojnie planety Lorien, który na Ziemi szuka schronienia przed ścigającym go bezlitosnym wrogiem. W cichej miejscowości w Ohio spotyka Sarę Hart (Dianna Agron), dziewczynę miejscowej gwiazdy footballu. Rodzi się między nimi uczucie. Wkrótce jednak John i jego szkolna miłość znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Numer Jeden, Dwa i Trzy już nie żyją. Teraz kolej na Numer Cztery. By ocalić skórę, John będzie musiał użyć swych niezwykłych mocy i zjednoczyć siły z pozostałymi zbiegami. Jaki będzie finał rJestem numerem czteryr1;? Już niebawem przekonają się abonenci Cyfrowego Polsatu.

Na podstawie komiksu o Zielonym Szerszeniu powstał film pełnometrażowy rGreen Hornetr1;. Jest to najnowsze dzieło Michela Gondry'ego, jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów, które gwarantuje fanom fantastyki kino na naprawdę wysokim poziomie, zwłaszcza ze względu na zastosowane efekty 3D. Brit Reid (Seth Rogen) to zepsuty dziedzic medialnej fortuny, w życiu którego liczy się przede wszystkim dobra zabawa i pieniądze. Po śmierci ojca, który umiera nagle, chłopak musi odnaleĹşć się w nowej roli, z której wcale nie jest zadowolony. Podczas jednej z nocnych eskapad Brit obserwuje napad na bezbronnych przechodniów i wspólnie z przyjacielem postanawia im pomóc. Z czasem chęć niesienia pomocy pobudza ich coraz bardziej i stają się nieco odmiennymi od wszystkich super-bohaterami walczącymi z gangami i... policją.

Brawurowa akcja dla wytrwałych
Przedmieścia Detroit oponowane przez kryzys gospodarczy, brutalność dokonująca się w więzieniu o zaostrzonym rygorze, a wszystko to połączone z namiętnością i zdradą. To tylko rkropla w morzur1; tego, co oferuje produkcja rStoner1;. Film Johna Currana to historia dwóch mężczyzn, którzy walcząc z widmem przeszłości próbują zbudować sobie godną przyszłość. Odchodzącemu na emeryturę Johnowi zostaje przydzielone ostatnie zadanie. Na jednym z więĹşniów ma dokonać oceny jego zachowania. Oskarżony r11; Gerald r11; ma zostać zwolniony za dobre sprawowanie, czy tak się stanie i co zmieni w życiu Johna spotkanie z młodym więĹşniem i jego żoną, opowiedzą nam odtwórcy głównych ról, m.in. Milla Jovovich (Lucetta), Frances Conroy (Madylyn), Robert De Niro (Jack) oraz Edward Norton (r16;Stoner17;).

Powrót do produkcji z ubiegłych lat rozwinął się na dobre. W taki oto sposób francuski thriller rAnthony Zimmerr1; z 2005 roku otrzymał nową odsłonę. rTurystar1;, bo o tym obrazie mowa, to opowieść o przystojnym amerykańskim podróżniku (Johnny Depp), korzystającym z uroków Wenecji. Podczas pobytu w mieście rwpada mu w okor1; niebywale piękna i inteligentna kobieta, jak się okazuje agentka Interpolu (Angelina Jolie). Rendez-vous Elise z Frankiem kończy się w momencie, kiedy kobieta zaczyna wykorzystywać go jako przynętę, by wywabić z kryjówki nieuchwytnego przestępcę, z którym kiedyś miała romans. Historia osnuta spiskiem, pełna intryg i niebezpieczeństw, to ciekawa alternatywa na sierpniowy wieczór r11; zwłaszcza dla lubiących dreszczyk emocji.

Do ogarniętego wojną Kurdystanu wysłanych zostaje dwóch doświadczonych fotoreporterów wojennych. Collin Farell, wcielający się w postać Marka, to nad wyraz ambitna, a zarazem chciwa osoba. Od początku misji przepełnia go nadzieja, że dzięki udokumentowaniu najbardziej tragicznych wydarzeń zostanie doceniony i zyska sławę. David (Jamie Sives), wrażliwy realista nie mogący pogodzić się z okrucieństwem wojny, jak najszybciej chce uciec z ogarniętego walkami miasta i wrócić do żony spodziewającej się dziecka. Wojna jednak nie oszczędza nikogo. Ofiarami padają dorośli i dzieci, a wśród nich także David. Mark podczas pobytu w szpitalu dla repatriantów dowiaduje się o śmierci przyjaciela. Jak potoczą się dalsze sceny przejmującego obrazu rSelekcjar1; można się przekonać już w sierpniu w VOD r11; Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu.

Debiutancki film Marcosa Efrona rI zapadła ciemnośćr1; to idealna propozycja dla widzów, którym kino grozy sprawia ogromną satysfakcję. Dwie młode amerykanki, podczas wycieczki rowerowej przemierzają odlegle tereny Argentyny. Oddalają się od swojej grupy i na własną rękę kontynuują wycieczkę. W niewyjaśnionych okolicznościach jedna z nich znika, druga r11; sparaliżowana strachem r11; postanawia ją odnaleĹşć. Co kryją nieznane tereny i czy poszukiwanie zakończy się zanim zapadnie zmrok? Ĺťądni wrażeń na pewno zechcą przeżyć sami tę intrygującą fabułę.

Czasami warto kilka razy pomyśleć, zanim coś się komuś powie. Zapewne Allan Campbell (Cole Hauser), główny bohater rSpisu dranir1;, może mieć takie przemyślenia. Przypadkowo poznanemu tajemniczemu nieznajomemu, podającemu się za płatnego mordercę Jonasa Arbora (Cuba Gooding Jr.), Allan przekazuje tytułową listę, na której są nazwiska jego nieprzyjaciół. Campbell sądzi, że taki eksces będzie idealną zemstą. Jednak nie wszystko jest tak zabawne, jak na początku mu się wydawało. Wyznaczone przez niego osoby kolejno umierają, a dowody wcale nie grają na jego korzyść. Zaczyna się wyścig z czasem, aby uratować życie pozostałych osób, a Allan na własnej skórze odczuwa, że zemsta nie jest słodka.

Kino egzystencjalnych pytań dla wrażliwych
rCzego tak naprawdę oczekujemy od życia?r1; r11; takie pytanie zadaje sobie główna bohaterka filmu rMiłość i inne komplikacjer1;. VOD r11; Domowa Wypożyczalnia Filmowa zaprasza przed telewizory widzów o wrażliwych sercach na film, który dotyka najdelikatniejszych uczuć i najczulszych punktów w psychice człowieka. Emilia Greenleaf (Natalie Portman r11; zdobywczyni Oskara za główną rolę w rCzarnym Łabędziur1;), wykwalifikowana prawniczka, wcale nie jest wzorem cnót r11; udaje się jej rozkochać w sobie szefa, odbić go żonie, zajść z nim w ciążę i zaciągnąć przed ołtarz. Wraz z nowym małżeństwem i r11; wydawać by się mogło r11; nowym szczęściem dziewczyna doświadcza coraz trudniejszych przeżyć emocjonalnych, tracąc najpierw nowonarodzoną córeczkę, a potem spotkając się nagle z byłą żoną swojego męża i mając burzliwe relacje z pasierbem.

Nauka przez zabawę dla maluchów
Dużą dawkę rozrywki najmłodszym milusińskim dostarczy niemiecki duet reżyserski Kloossa i Tappego w postaci animowanej opowieści rSafarir1; o afrykańskich bezkresach. Maluchy na pewno dobrze się ubawią, niczym nie wystraszą, a może nauczą czegoś o szanowaniu przyrody. Czarny ląd zamieszkany przez liczne gatunki zwierząt pewnego dnia zostaje zniszczony. Delta rzeki Okavongo w zaskakującym tempie wysycha, a na przypływ się nie zapowiada. Lew (Billy) i sprytna surykatka (Socrates) postanawiają udać się w głąb lądu w poszukiwaniu wody dla swoich przyjaciół. Niczym rwący potok zalewają widza przygody dwójki poszukiwaczy, którzy z nowo poznanymi zwierzakami postanawiają rozwikłać zagadkę braku wody. Dalsze losy Billyr17;ego i Socratesa w ratowaniu planety matki przed następstwami ludzkich poczynań zobaczyć można w VOD r11; Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu.

W sierpniu w VOD nadal będzie można powrócić do głośnych lipcowych nowości, takich jak: rKod Da Vincir1;, rLondyński bulwarr1;, monodram rPogrzebanyr1; bądĹş mrożący krew w żyłach rOstatni egzorcyzmr1;.


Komentarze

  • 1730
    #1 leonnik6 dnia 02-08-2011 14:58
    Cienko ja tego juz nie uzywam szkoda kasy lepiej przez neta obejżeć lub sciagnąć za free.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.