Ipla wkracza do telefonów komórkowych (wideo)

Autor: MN 05/08/2010
Ipla
 Czy można oglądać telewizję nie mając dostępu do telewizora, komputera czy nawet internetu? Teraz użytkownicy telefonów komórkowych typu smarfon mają taką możliwość. I to bezpłatnie. Udostępniona została właśnie aplikacja ipla dla telefonów komórkowych z systemem Android zapewniająca dostęp do największej telewizji internetowej w Polsce.

Równocześnie wypuszczona została nowsza, bardziej rozbudowana aplikacja dla iPhone, która jest analogiczna pod względem funkcjonalności do wersji dla Androida. Aplikację ipla dla iPhone można pobrać bezpłatnie z AppStore, natomiast wersja na Androida znajduje się w Android Market.

W pierwszym etapie aplikacja ta będzie działać na telefonach HTC (modele G1, Dream, Desire) oraz telefonie Samsung GALAXY i5700. Do końca sierpnia bezpłatnie będą mogli korzystać z niej użytkownicy telefonów: HTC (modele Hero, Tattoo, Hero, myTouch 3G, Legend, G1, G2, Nexus One, Incredible), Motorola (Dext, CLIQ XT, Droid, Devour, MB200 Cliq, Devour, BACKFLIP), Samsung (SGH-T939 Behold II) i Sony Ericsson (X10 Mini Robyn). Szczegółowy opis funkcjonalności tych wersji aplikacji ipla można przeczytać na stronie ipla.pl.

Aplikacje ipla na telefony komórkowe dają możliwość nie tylko oglądania programów telewizyjnych, seriali i serwisów informacyjnych bez konieczności posiadania telewizora czy komputera, ale także umożliwiają pobieranie plików VOD do wersji off-line, aby korzystać z nich bez łączności z internetem. Oznacza to, że np. przed podróżą, będąc w strefie Wi-Fi bądĹş także 3G w przypadku Androidów, można zapamiętać wybrane filmy w telefonie komórkowym i odtwarzać je dowolną ilość razy w momencie, gdy nie będziemy mieć dostępu do sieci, np. w samolocie, pociągu czy na plaży.W porównaniu do pierwszej wersji ipla dla iPhone dwukrotnie zwiększony został limit jednorazowej ilości filmów, które mogą być zapamiętane w aplikacji. W wersji podstawowej można teraz pobrać w ten sposób do 20 filmów. Ograniczenie to nie dotyczy użytkowników VIP, którzy mają nielimitowane możliwości pobierania plików do off-line.

Najnowsze wersje ipla na telefony komórkowe pozwalają już na korzystanie z przywileju VIP, dotychczas dostępnego tylko dla internautów korzystających z wersji ipla dla Windows. Dla wygody użytkowników wprowadzona została opcja wspólnego logowania r11; ten sam login będzie działać na wszystkich platformach, zarówno na PC jak i na smartfonach. Dotyczy to także konta VIP, które w przypadku telefonów komórkowych zapewnia brak reklam, dodatkowe funkcje oraz zniesienie ograniczeń co do ilości filmów pobieranych do off-line r11; w takim przypadku decyduje jedynie ilość wolnego miejsca na dysku. Przy pobieraniu pliku pojawi się informacja, ile miejsca zajmie dany materiał i ile zostało wolnego miejsca w telefonie.

Z aplikacji ipla na Androida i iPhone można korzystać na kilku poziomach. Wersja podstawowa daje dostęp do bazy plików VOD w strefie Wi-Fi, a w przypadku użytkowników telefonów typu Android także w 3G. Użytkownicy zalogowani zyskują możliwość pobierania określonej ilości plików do wersji off-line oraz aktywowania konta VIP. Najszerszy wachlarz możliwości daje opcja konta VIP, którą można aktywować za pośrednictwem telefonu komórkowego lub PC. Wszystkie funkcje, poza kontem VIP, są całkowicie bezpłatne.

W porównaniu do poprzedniej wersji aplikacji dla iPhone zmienił się także sposób prezentacji treści. Pojawiła się kategoria prezentująca najnowsze filmy dostępne w bazie, co ułatwia przeglądanie bazy filmów.


Komentarze

  • 1239
    #1 DjTomy dnia 05-08-2010 16:55
    Rewelacja przydałaby się też wersja na Symbiana

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.
icon_green
icon_smile
icon_wink
icon_biggrin
icon_surprised
icon_cool
icon_twisted
icon_lol
icon_evil
icon_razz.gif
icon_confused
icon_redface
icon_cry
icon_idea
icon_question
icon_exclaim
icon_arrow
smile1
frown
wink
sad
grin
lol2
shock
cool
angry
pfft
mrgreen
1serce
18plus
1ok
icon_hb
1mu
tvpolsat.info
omediach.info
1npinfo
1pforum
1pol
1p1
1pol2
1tv4
1szo
1polnew
1pnpl
1polfil
1polcaf
1polpla
Super Polsat
1ro
Polsat Doku
1dpm
1muz
1muzofm
1cin
1nve
1nvn
1nvh
1pjj
1ss
1atm2
ps1006
pse1006
psn1006
psf_hd_2707
Polsat Music
Nowa TV
Foku TV
Eska TV
Eska TV Extra
Eskat Rock TV
Polo TV
VOX Music TV
1pmnowe
cafe_futbol
1wydpl
polsportpl
polnewspl
ipla
cp_go_01
1cpn1
1plus1
Netia
1tvm
1tobiass
1libi
tgg