1500 odcinków magazynu reporterów Polsatu
21/01/2010Autor: MN
Interwencja
22 stycznia na antenie Telewizji Polsat wyemitowany zostanie tysiąc pięćsetny odcinek magazynu „Interwencja”. 1500 odcinków to blisko 3 000 poruszonych spraw, wiele tysięcy godzin pracy reporterów, tysiące telefonów od widzów i ogromna pomoc, jaką otrzymali bohaterowie materiałów.

Zdecydowana większość z poruszonych na antenie historii zakończyła się sukcesem. Wśród wielu reportaży znalazła się m.in. sprawa dotycząca repatrianta z byłego ZSRR, któremu odebrano rentę – jedyny środek utrzymania, a także przejmujący materiał o śmiertelnie niebezpiecznej drodze w Kampinosie, gdzie giną piesi i zwierzęta. Wśród poruszonych tematów nie zabrakło sprawy pokazującej problemy osób niepełnosprawnych w Polsce. Ujawniono także przejmującą historię małego szczeniaka maltretowanego przez pracowników schroniska. Pokazano reportaż demaskujący ginekologa, który molestował seksualnie pacjentki. To tylko kilka z wielu poruszanych problemów.

Temat materiału: ZUS odebrał, premier przyznał (grudzień 2009, autor: Aneta Krajewska)
Repatriant z byłego Związku Radzieckiego przez rok dostawał emeryturę od ZUS-u. PóĹşniej urzędnicy stwierdzili, że popełnili błąd i świadczenie mu odebrali. Pan Aleksander został bez środków do życia.

Efekt: Po programie Premier Donald Tusk naprawił błąd ZUS-u i przyznał emeryturę specjalną Aleksandrowi Iliuszinowi.

Temat materiału: Śmierć w Kampinosie (paĹşdziernik 2009, Ĺťanetta Kołodziejczyk)
Po remoncie krajowej drogi przez teren Kampinoskiego Parku Narodowego pozwolono przejeżdżać tirom. Ciężarówki pędziły nie zważając na pieszych. Pod ich kołami ginęły zwierzęta i ludzie. Ĺťycie mieszkańców parku zmieniło się w koszmar.

Efekt: Po interwencji został wprowadzony zakaz wjeżdżania TIR-ów na ten teren.

Temat materiału: Szkoły go nie chcą (wrzesień 2009, Aneta Krajewska)
Historia Pana Krzysztofa, który kilka miesięcy walczył o miejsce w szkole dla 16-letniego niepełnosprawnego syna. Chłopak cierpiący na genetyczną chorobę był odsyłany od urzędu do urzędu – nie było dla niego miejsca ani w liceum, ani w gimnazjum, nie było też w szkole zawodowej, a nawet specjalnej.

Efekt: Dzięki zaangażowaniu „Interwencji” udało się znaleĹşć dla Radka miejsce w technikum, w szkole, w której chciał się uczyć. Formalności trwały kilka minut.

Temat materiału: Wlekli potrąconego kundelka (grudzień 2009, Artur Borzęcki)
Do redakcji trafił film nagrany przez przechodniów, w którym pracownicy schroniska w sposób niehumanitarny zabierali z drogi potrąconego przez samochód małego szczeniaka. „Interwencja” jako pierwsza odkryła fakt, że pracownicy schroniska przebywają w miejscu pracy pod wpływem alkoholu.

Efekt: Po emisji reportażu redakcyjne telefony urywały się, piesek znalazł dom. Historia pokazana była także w „Wydarzeniach” w Polsacie oraz w serwisach innych stacji telewizyjnych.

Temat materiału: Wojna bloków (wrzesień 2009, autor: Ĺťanetta Kołodziejczyk)
Prawie stu mieszkańców bloku nr 14 w Dobiegniewie, koło Gorzowa Wielkopolskiego żyło bez ciepłej wody. Odcięli ją sąsiedzi z bloku nr 14, w którym była kotłownia. Konflikt trwał ponad miesiąc. Nie pomógł nawet burmistrz. Było bardzo blisko pozbawienia ludzi ogrzewania na zimę.

Efekt: Po emisji materiału mieszkańcom została podłączona woda.

Temat materiału: Ginekolog bez zahamowań (czerwiec 2008, autor: Katarzyna Handerek)
Prowokacja dziennikarska przeprowadzona przez „Interwencję”, w której ujawniono, że warszawski ginekolog w trakcie badania molestuje swoje pacjentki.

Efekt: sprawa trafiła do Sądu Lekarskiego, prawomocny wyrok ma zapaść z końcem stycznia 2010.

„Interwencja” i „Interwencja Extra” to dwa uzupełniające się magazyny reporterskie. „Interwencja” nadawana jest na antenie Telewizji Polsat od poniedziałku do piątku o godz. 16:15, a „Interwencja Extra” w Polsat News o godz. 19:30. Pierwszy odcinek „Interwencji” wyemitowany został 19 lutego 2003 roku. Zespół programów pracuje pod kierownictwem Anny Brzozowskiej. Oba wydania prowadzą na zmianę Adam Kuklewicz oraz Michał Bebło. Nadzór redakcyjny sprawuje Bogusław Chrabota, szef Publicystyki Telewizji Polsat.


Anna Brzozowska, Adam Kuklewicz i Michał Bebło (fot. materiały prasowe)
Komentarze przez Facebooka
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
icon_green
icon_smile
icon_wink
icon_biggrin
icon_surprised
icon_cool
icon_twisted
icon_lol
icon_evil
icon_razz.gif
icon_confused
icon_redface
icon_cry
icon_idea
icon_question
icon_exclaim
icon_arrow
smile1
frown
wink
sad
grin
lol2
shock
cool
angry
pfft
mrgreen
1serce
18plus
icon_hb
1ok
1mu
1npinfo
1pforum
1pol
1p1
1pol2
1tv4
1szo
1polnew
1pnpl
1polfil
1polcaf
1polpla
Super Polsat
1ro
Polsat Doku
1dpm
1muz
1muzofm
1cin
1nve
1nvn
1nvh
1pjj
1ss
1atm2
ps1006
pse1006
psn1006
psf_hd_2707
Polsat Music
1pmnowe
cafe_futbol
1wydpl
polsportpl
polnewspl
ipla
cp_go_01
1cpn1
1plus1
1tvm
1tobiass
1libi
tgg
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Zobacz także
Sponsor

Ankieta

Czy według Ciebie Polsat News powinien zmienić oprawę graficzną?

Tak, nowa oprawa jest konieczna

Nie, zmiany są niepotrzebne

Nie mam zdania

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy