Polski serial akcji w piątki w Polsacie

MN 21/09/2009
Polsat
 2 paĹşdziernika na antenie Polsatu zadebiutuje pierwszy polski serial akcji zrealizowany w stylu filmów walki pt. Skorumpowani. Produkcja będzie pokazywana w piątki od około 22:15 r11; po dwa odcinki. Jej reżyserem jest Jarosław Ĺťamojda. Cykl składa się z ośmiu epizodów.

Pierwotnie serial miał zostać wyemitowany wiosną 2008 roku. Najpierw zdecydowano się jednak na premierę kinową filmu ściśle związanego z telewizyjną odsłoną Skorumpowanych. Produkcja zadebiutowała w kinach w połowie kwietnia ub.r.

Zdjęcia odbywały się w drugiej połowie 2007 roku. W obsadzie znaleĹşli się m.in. Olga BołądĹş, Jerzy Trela, Artur Łodyga, Olivier Gruner, Max Ryan, Krzysztof Wakuliński, Paweł Burczyk, Jan Englert i Beata Ścibakówna. Serial w dużej mierze skupia się na sportach walki. Stąd wystąpili w nim: Maciej Grubski, wielokrotny mistrz świata w karate i Dariusz Bajkowski, trener karate. Reżyserii i choreografii scen z elementami sztuk walki podjął się Olivier Gruner. Zdjęcia kręcono kamerami HD 900.


Plakat filmu (fot. materiały prasowe)


Scenariusz produkcji został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, a mianowicie wielką policyjną operacją przeciwko przemytowi narkotyków przez nasz kraj tzw. szlakiem bałkańskim. Rosyjscy gangsterzy Siergiej (Max Ryan) i Montenegro (Olivier Gruner) postanawiają odzyskać przechwycony przez policję towar. Zatrzymują się w nocnym klubie należącym do bossa świata przestępczego r11; Cygaro (Jerzy Trela). Tu nieszczęśliwie dochodzi do morderstwa młodego chłopaka, syna wpływowego polskiego biznesmena i mecenasa wschodnich sztuk walk o nazwisku Burzyński (Jan Englert). Śledztwo policji stoi w martwym punkcie, więc Patrycja, siostra zabitego (Olga BołądĹş), zatrudnia się w lokalu, by dowiedzieć się więcej o okolicznościach śmierci brata.
 

Komentarze

 • Ja
  #1 Ja dnia 21-09-2009 09:08
  Co za pora emisji? Serial będzie tylko przez 4 tygodnie na kanale? To hit czy shit? Zapowiada się dobrze, ale skoro taka dziwna pora emisji, to już sam nie wiem.
 • 944
  #2 Ama18 dnia 21-09-2009 14:15
  Serial nie jest dobry, skoro z jego emisją czekali ponad rok - tak jak w "naznaczonym" w TVN.
 • adam
  #3 adam dnia 21-09-2009 18:42
  Film to dno

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.