Kanał piłkarski Polsatu z koncesją europejską

MN 11/08/2009
Polsat
 Jak podał Presserwis, jeszcze we wrześniu mają wystartować dwa nowe kanały Telewizji Polsat r11; Polsat HD i Polsat Futbol. Pierwszy z nich, jak już informowaliśmy, ma koncesję wydaną przez KRRiT. Natomiast stacja piłkarska początkowo będzie nadawać na podstawie koncesji europejskiej, do której uzyskania Polsat się przygotowuje. Pozwoli to na szybsze uruchomienie kanału.

Polsat nie ujawnia jeszcze, do którego z regulatorów europejskich zwróci się o koncesję. Presserwis podał również, że docelowo nadawca chce uzyskać także polską koncesję dla kanału poświęconego piłce nożnej, który będzie pokazywać m.in. Ligę Europejską i ligi krajowe, do których Telewizja Polsat ma prawa.

Presserwis dowiedział się, że Polsat HD będzie nadawać według tej samej ramówki, co główny Polsat (produkcje realizowane w HD będzie można oglądać w wysokiej rozdzielczości, reszta będzie konwertowana do tego formatu). Natomiast kanał filmowy ma ruszyć jeszcze jesienią, a stacje dziecięca i młodzieżowa wystartują nieco póĹşniej. Istnieje szansa, że nastąpi to w tym roku. Nowe kanały Polsatu pojawią się w Cyfrowym Polsacie, a także w wybranych sieciach kablowych.


Komentarze

  • koper
    #11 koper dnia 19-09-2009 19:55
    liga maltańska by była ciekawa

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.