Polsat z Ligą Mistrzów

MN 20/05/2009
Polsat
 Piłkarska Liga Mistrzów zostaje na antenie kanału nSport. Natomiast Telewizja Polsat wykupiła pakiet dla anteny otwartej i od nowego sezonu będzie pokazywała dwa mecze w tygodniu oraz skróty r11; to nieoficjalne informacje, do których dotarła Gazeta Wyborcza. UEFA nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu.

Gazeta podała, że o prawo do pokazywania rozgrywek walczyły: TVP, Polsat, nSport i Orange Sport z Canal+. W ostatnim etapie o pakiet na pokazywanie wszystkich spotkań rywalizowały już tylko dwie ostatnie, ale gdy cena przekroczyła 20 mln euro, Orange, a następnie Canal+ wycofały się. nSport miał zaoferować prawie 20 mln euro (trzy lata temu zapłacił 13,5 mln euro).

Telewizja Polska i Polsat rywalizowały o pakiet dla telewizji otwartej. Trzy lata temu TVP za możliwość pokazywania jednego meczu w tygodniu i skrótów zapłaciła 3,5 mln euro, a w tym przetargu oferowała 1,5 mln więcej. Jednak Polsat przebił jej ofertę i dokupił pakiet na pokazywanie drugiego spotkania. W sumie miał wyłożyć prawie 10 mln euro.

Gazeta Wyborcza przypomina, że wkrótce polskie stacje przystąpią do kolejnej walki, bowiem w piątek wygasa termin składania ofert na pokazywanie Ligi Europejskiej, czyli następczyni Pucharu UEFA.
 

Komentarze

 • mariusz
  #1 mariusz dnia 20-05-2009 14:34
  No teraz nie będzie filmów wtorki i środy,
 • 135
  #2 Krisss16 dnia 20-05-2009 16:29
  Ale przeważnie co 2 tygodnie icon_wink
 • sasa
  #3 sasa dnia 20-05-2009 17:28
  To jeszcze nieoficjalna wiadomsc .Musimy czekac na OFICJALNY KOMUNIKAT UEFA bo to jest bardzo niejasne :/ ..najpierw pisalo sie ze N wogole odpadla z przetargu ..a teraz nagle wygrywa...cos mi tu nie pasuje

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.