Ponad milion instalacji ipla
12/02/2009Autor: MN
Ipla
 Już ponad milion internautów skorzystało z interaktywnej platformy rozrywkowej ipla. Do połowy lutego 2009 roku aplikację ipla, którą można pobrać ze strony ipla.tv, zainstalowano 1.115.000 razy. Dziennie już ponad czterdzieści tysięcy użytkowników odtwarza ponad dwieście tysięcy filmów.

W trakcie zaledwie kilkumiesięcznej obecności ipla na rynku można wyróżnić kilka kluczowych momentów, które przyczyniły się do dynamicznego wzrostu liczby użytkowników platformy. Pierwszym z nich były Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2008, które zobaczyło w ipla ponad sto tysięcy internautów. Kolejnym ważnym etapem była jesienna ramówka Telewizji Polsat oraz związane z nią pierwsze w Polsce interaktywne transmisje live zza kulis programów rozrywkowych. Trzecim ważnym wydarzeniem była kampania reklamowa platformy Do zobaczenia w ipla wykorzystująca interaktywne formaty wideo.r11; Pierwsze wyniki oglądalności platformy ipla umacniają nas w przekonaniu, że możliwa jest w Polsce realizacja profesjonalnej telewizji interaktywnej na szeroką skalę. r11; mówi Marcin Pery, Prezes Zarządu Redefine. r11; Już w pierwszych miesiącach udowodniliśmy, że oferując treści multimedialne w dobrej jakości (zarówno jeśli chodzi o aspekt techniczny jak też walory merytoryczne) można przekonać ogromną rzeszę internautów do oglądania ulubionych seriali i programów rozrywkowych w sposób legalny, z poszanowaniem praw właścicieli treści. Wierzymy, że możliwe jest pójście znacznie dalej i za rok mamy nadzieję co najmniej podwoić liczbę użytkowników ipla. r11; zapowiada.

Platforma ipla stale sie rozwija. Od czerwca 2008 roku udostępnionych zostało kilkanaście kolejnych wersji z rozbudowanymi funkcjonalnościami. Ważną zmianą w aktualnej wersji (ipla 1.0) było zniesienie wymogu rejestracji. Teraz wystarczy pobrać aplikację, aby mieć dostęp do podstawowych treści wideo. Trwają już testy kolejnej wersji platformy oferującej dużo lepszą jakość materiałów wideo porównywalną do jakości DVD. Ipla w wersji 1.1 powinna trafić na rynek jeszcze w lutym.

W ofercie programowej platformy ipla znaleĹşć można już nie tylko propozycje Telewizji Polsat (w marcu rusza wiosenna ramówka Polsatu, a wraz z nią kolejne pozycje w ofercie programowej ipla), ale także Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat News, TV4 oraz własne produkcje realizowane przez redakcję ipla. Najpopularniejsze filmy oglądane były w ipla ponad ćwierć miliona razy. Wśród najczęściej oglądanych kanałów są te związane z popularnymi serialami i kabaretami.

Ipla to interaktywna platforma, która łączy funkcje odtwarzacza wideo z funkcjami społecznościowymi. Pozwala na korzystanie z internetowych transmisji na żywo w wysokiej jakości i udostępnia obszerną bazę materiałów VOD r11; w tym tysięcy odcinków seriali, koncertów, programów telewizyjnych i wydarzeń sportowych. Ponadto posiada funkcje komunikatora i czatu, które umożliwiają wspólne uczestniczenie fanów programów w transmisji. Instalacja ipla jest bezpłatna, można ją pobrać ze strony ipla.tv. Autorem i właścicielem aplikacji jest firma Redefine powołana przez właściciela Telewizji Polsat w celu wprowadzania formatów telewizyjnych do internetu.
Komentarze przez Facebooka
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
smile1
frown
wink
sad
grin
lol2
shock
cool
angry
pfft
mrgreen
1serce
18plus
icon_hb
1ok
1mu
1npinfo
1pforum
icon_green_sw
icon_smile_sw
icon_lol_sw
icon_twisted_sw
icon_redface_sw
icon_cry_sw
icon_wink_sw
icon_confused_sw
icon_surprised_sw
icon_razz_sw
icon_biggrin_sw
icon_evil_sw
icon_cool_sw
icon_idea_sw
icon_question_sw
icon_exclaim_sw
icon_arrow_sw
1pol
1p1
1pol2
1tv4
1szo
1polnew
1pnpl
1polfil
1polcaf
1polpla
Super Polsat
1ro
Polsat Doku
1dpm
1muz
1muzofm
1cin
1nve
1nvn
1nvh
1pjj
1ss
1atm2
ps1006
pse1006
psn1006
psf_hd_2707
Polsat Music
Nowa TV
Foku TV
Eska TV
Eska TV Extra
Eskat Rock TV
Polo TV
VOX Music TV
1pmnowe
cafe_futbol
1wydpl
polsportpl
polnewspl
ipla
cp_go_01
1cpn1
1plus1
Netia
1tvm
1tobiass
1libi
tgg
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Cyfrowy Polsat
Kategorie
Kanały ogólnotematyczne
Kategorie
Kanały tematyczne
Kategorie
Programy i seriale
Kategorie
Plus
Kategorie
Sponsor
Bądź częścią największej społeczności widzów Polsatu.
Zaloguj się lub Załóź konto

Zwycięzcy plebiscytu tvpolsat.awards

Wyniki plebiscytu

Ankieta

Jak oceniasz zakup przez Polsat kanałów grupy ZPR Media?

Dobrze

Źle

Trudno powiedzieć

Partnerzy