Cygańska noc w Polsacie

MN 19/06/2008
Polsat
 W ostatni piątek czerwca na płockiej plaży nad Wisłą odbędzie się V Międzynarodowa Cygańska Noc "Romani Rat" 2008. Polsat pokaże odbywający się w jej ramach koncert z udziałem najbardziej znanych zespołów romskich w Europie. Poprowadzą go gwiazdy stacji - Agata Młynarska i Krzysztof Ibisz.

Na scenie pojawią się m.in. Miklosz Deki Czureja z zespołem Tatra Roma, Artystyczny Zespół Cygański Romen, Cygański Zespół Pieśni i Tańca Roma, Hitano, Kałe Jakha, Russka Roma z Rosji oraz znani polscy artyści m.in. Edyta Górniak. Na widzów czeka także występ Cygańskiego Teatru Muzycznego Romans z Kijowa pod dyrekcją Igora Krikunova. Początek bezpośredniej transmisji 27.06 o 21:30 (część druga o 22:10).

Dodajmy, że w tym roku impreza ma charakter szczególny. Jest to bowiem już piąta edycja festiwalu. Realizacją przedsięwzięcia po raz pierwszy zajęła się doświadczona firma - Polska Agencja Imprez Masowych. Cygańska Noc (w języku Romów - Romani Rat) to nie tylko muzyka i taniec. Uzupełnieniem festiwalu romskiego jest szereg imprez i pokazów towarzyszących (m.in. inscenizacja handlu końmi i degustacja kuchni cygańskiej).
 

Komentarze

 • Jacek
  #1 Jacek dnia 21-06-2008 12:06
  Droga Redakcjo:
  Czy na festiwalu 'Top trendy' będzie obecny Misiek Koterski?
  Czy Polsat zamierza zatrudnić jakieś znane osoby z konkurencyjnych stacji?
 • 1
  #2 MN dnia 21-06-2008 19:47
  Pierwsze pytanie: Tak, będzie współprowadzącym koncertu Trendy.
  Drugie pytanie: Nie ma informacji na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.