Dziennik: Polsat News rusza pierwszego dnia Euro

MN 19/05/2008
Polsat News
 Napływają kolejne doniesienia na temat nowej stacji informacyjnej Polsat News. Według Dziennika kanał ruszy 7 czerwca (w dniu inauguracji Euro 2008) i początkowo będzie docierał do 2,2 mln abonentów Cyfrowego Polsatu. Stacja może pojawić się również w sieciach kablowych, z którymi prowadzone są rozmowy.

Motorem napędowym kanału ma być Euro 2008, do którego prawa ma Polsat. Słoneczna telewizja wyśle na mistrzostwa ekipę liczącą 700 osób. W zespole kanału Polsat News znajdą się dziennikarze TV Biznes oraz Wydarzeń Polsatu. Wieczorny magazyn publicystyczny poprowadzą na zmianę Dorota Gawryluk i Beata Grabarczyk. Program potrwa około godzinę. W ramówce znajdą się także Biznes Wydarzenia oraz magazyn Doroty Gawryluk Sam na sam (obie pozycje przeniesione z TV Biznes).

Ekipa kanału przygotowuje już testowo pasma poranne i wieczorne. Za kilka dni Polsat News będzie produkował 24-godzinną ofertę. Kończą się również prace nad studiem kanału, z którego korzystać będą także Wydarzenia. Polsat News zasili Magda Sakowską z TVN 24. Propozycję otrzymał również Jarosław Kulczycki z Wiadomości, ale dziennikarz nie zamierza na razie zmieniać sytuacji zawodowej. Nowa stacja postawi na tematy społeczne i lokalne.Biznes Wydarzenia znajdą się w ramówce stacji Polsat News
Ĺšródło informacji: Dziennik
 

Komentarze

 • dumbo93
  #1 dumbo93 dnia 19-05-2008 16:02
  Szanowna redakcjo, czy to oznacza, że Jarosław Kulczycki nie poprowadzi "Wydarzeń"?
 • 1
  #2 MN dnia 19-05-2008 18:11
  Niestety, Jarosław Kulczycki na razie nie przyjął propozycji z Polsatu, więc na razie nie zobaczymy go w Wydarzeniach.
 • dumbo93
  #3 dumbo93 dnia 22-05-2008 13:22
  Szanowna redakcjo, czy przygotowywana jest już nowa oprawa "Wydarzeń" oraz czy serwis informacyjny Polsatu będzie miał nowe studio równolegle ze startem Polsatu News?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.