W czerwcu ruszy kanał informacyjny Polsatu

MN 17/04/2008
Polsat News
 W czerwcu wystartuje kanał informacyjny słonecznej telewizji. Pojawi się on w ofercie Cyfrowego Polsatu i w wybranych sieciach kablowych, z którymi trwają już rozmowy na temat dystrybucji stacji - informuje Gazeta Prawna. Koszt projektu to na początek kilkadziesiąt milionów złotych.

Właściciel Polsatu Zygmunt Solorz-Ĺťak powiedział Gazecie Prawnej, że gotowe jest już studio kanału i kończą się prace nad ramówką. Trwają jeszcze poszukiwania pracowników. Telewizja informacyjna będzie nadawać pod nazwą Polsat News (wcześniej miał to być Polsat 24) i chce postawić na tematy społeczne. Kanał na początku kwietnia otrzymał koncesję od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Polsat News ruszy w trakcie Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2008, które mogą mu pomóc przyciągnąć widzów. Polsat ma bowiem prawa do relacjonowania tej imprezy - czytamy w Gazecie Prawnej.Wkrótce rusza stacja informacyjna Polsatu
    

Komentarze

 • Marcin
  #1 Marcin dnia 17-04-2008 08:38
  Droga redakcjo:
  Czy to prawda, że są prowadzone negocjacje odnośnie przejścia Jana Mikruty i Tomasza Machały do TVP, czy istnieje zagrożenie, że Polsatowi ubędzie dwóch reporterów?
 • 106
  #2 Kamilo dnia 17-04-2008 10:18
  Co prawda nie jestem z redakcji, ale tak Marcinie. Te informacje są prawdą. Wcześniej mówiono o bodajże 5 czy też 6 czołowych reporterach.

  Warto dodać, że wczoraj ''Biznes Wydarzenia'' poprowadził Piotr Glicner, dawniej reporter ''Wydarzeń'' i ''Panoramy''. Będzie pewnie prezenterem w Polsat Newsicon_smile
 • INFO NIE POTWIERDZONE
  #3 INFO NIE POTWIERDZONE dnia 17-04-2008 14:59
  Tego czy odejdą to do końca nie widomo. Ponoć reporteży Polsatu nie mogą się dogadać z TVP. Coś czuję, że zostaną.

  REDAKCJO ODPOWIEDZ NA PYTANIE MARCINA BO SKĄD MOżE KAMILO WIEDZIEĆ CZY PRZEJDĄ CZY NIE.
 • 1
  #4 MN dnia 17-04-2008 15:16
  Na razie nikt nie przeszedł do TVP. Natomiast co do Biznes Wydarzeń, to warto oglądać, bo od pewnego czasu pojawiają się tam przelotnie nowi prowadzący m.in. Agnieszka Gozdyra, Bartosz Kurek, Dariusz Ociepa.
 • polsat
  #5 polsat dnia 17-04-2008 21:18
  Glicner byłby świetnym prezenterem dla Polsatu News!!icon_smile
  i prezencja okicon_wink
 • Zmiana
  #6 Zmiana dnia 18-04-2008 01:38
  Czy portal polsat.info może przekazać informację od widza do Czwórki?
  Czy TV 4 nie może zmienić napisu 'na żywo'.? Mie pasują on do logotypu! Napis ten powinien być taki jak na TVN - przeĹşroczysty i ładnie wkomponowany. Żaden biały napis tylko ładny, przeĹşroczysty. Tak samo jest z napisem POWTORKA - napisane jest bez polskich znaków bo napis powinien brzmieć - POWTÓRKA - z polskim ''ó'' a nie ''o''. sam napis jest bardzo szeroki i radziłbym go trochę rozjaśnić i zrobić podobny z napisem ''Na żywo''. I nie wszystko z dużych liter tylko z małej czyli podsumowując:

  ''na żywo'' - przeĹşroczysty dobrze wkomponowany napis.
  ''powtórka'' - lekko rozjaśniony i zmniejszyć go bo jest za szeroki na ekranie TV i dać poki znak ''ó''.

  Redakcjo przekaż te info komuś z Czwórki bo na dzień dzisiejszy wygląda to paskudnie! Wpłyń na ich decyzje jeśli możesz.
  Dzięki
 • 106
  #7 Kamilo dnia 18-04-2008 22:19
  REDAKCJO ODPOWIEDZ NA PYTANIE MARCINA BO SKĄD MOżE KAMILO WIEDZIEĆ CZY PRZEJDĄ CZY NIE.

  Drogi MARCINIE, jest to serwis nieoficjalny i redakcja nie jest powiązana z Polsatem. Zarówno ona jak i ja wraz z pozostałymi userami bazujemy na informacjach dostępnych w prasie, sieci lub ewentualnie e-mailach napisanych do Polsatu, na które dostaliśmy odpowiedĹş. Jeśli ktoś jest dobrze poinformowany, może na to odpowiedzieć. Nie musi być członkiem redakcji, ani w żaden sposób z nią powiązany.
 • 341
  #8 Kama dnia 18-04-2008 22:36
  Trzymam kciuki za nowy kanał informacyjny. Szczególnie ciekaw jestem ludzi, którzy będą w nim pracować. Myślę, że Polsat News ma szanse by pokonać konkurencję może nie pod względem oglądalności, ale jakości: TVP Info - w gruncie rzeczy jest kanałem bardzo słabym, a w TVN24 praktycznie ciągle poruszane są te same tematy. Trzymam kciuki i życzę powodzenia!
 • 352
  #9 Artur dnia 02-05-2008 16:02
  Ja uważam że najlepsze wiadomości pokazuje Polsat. icon_smile tak trzymaj Polsat!!!

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.