Kanały Discovery (HD), Animal Planet HD, TLC (HD) i ID (HD)

Awatar

piszę coraz więcej
27-02-2011 17:02
 Co sądzicie o kanałach Discovery? Czy mają dobrą ofertę programową i jakie powinni dodać kanały?
Awatar

redakcja tvpolsat.info
27-02-2011 17:41
 Oferta taka sobie, ale od czasu do czasu można coś ciekawego obejrzeć. Poza tym, format 4:3 w kanałach SD Discovery może odstraszać. Co prawda, TLC nadaje w 16:9, ale reszta coś się nie śpieszy icon_wink.
Awatar

przyjaciel strony
27-02-2011 18:02
 Kanały grupy Discovery to w chwili obecnej DNO DNO raz jeszcze DNO i sto metrów mułu, tego co oferują praktycznie nie da się oglądać z wyjątkiem Discovery HD Showcase i Animal Planet HD na które czasem można rzucić okiem.
Jak sobie przypominam ramówkę Discovery Channel z połowy lat 90 to wprost nie mogę uwierzyć jak można było zeszmacić tak idealną stację w ofercie której była masa różnorodnych filmów i programów na każdy temat, od czysto technicznych zagadnień przez podróże a kończąc na historii wojskowości a wszystko to nadawane ledwie od godziny 16-17 do późnej nocy ( DC dzielił transponder z innym kanałem).
Czego jeszcze brakuje dziś w kanałach Discovery? Brakuje przede wszystkim sponsorowanych ekspedycji i wypraw z których słynęły przed laty stacje tego koncernu(opłacali naukowców i nagrywali materiał np wyprawy do grobowców egipskich i wiele wiele innych), dziś tego całkowicie brak.
Prawie wszystkie kanały tematyczne Discovery przechodziły kilka razy totalną "przemianę" na skutek spadającej oglądalności, ale jak może ona się poprawiać przy tej liczbie powtórek oraz nie kupowaniu wszystkich(najnowszych) sezonów danej audycji (np Anthony Bourdain Bez Rezerwacji, wałkowanie początkowych sezonów w kółko aż można było nauczyć się na pamięć każdego odcinki podczas gdy konkurencja prezentowała wciąż nowe odcinki - Kuchnia.tv w Cyfrze Plus.
Gdybym miał coś powiedzieć przedstawicielom Discovery to byłoby coś w stylu wyp********* z tym swoim badziewiem którego nie da się oglądać a każda platforma i kablówka wpycha do oferty jako zapchaj dziurę za którą trzeba płacić chcąc czy nie!!!!!
Całe szczęście mamy w Polsce o wiele lepsze zamienniki które biją ofertę Discovery na głowę.
Osobiście polecam: Planete, NGC, NG Wild, History, Viasat History, Viasat Nature, Viasat Explorer, Kuchnia.TV, Domo.TV, Travel Channel. Wszystkie te stacje mam dzięki CP,C+ i kablówce i świetnie zastępują mi chłam grupy Discovery Communications.
Tyle miałem do powiedzenia w tym temacieicon_wink
Awatar

ekipa moderatorska
27-02-2011 18:21
 Całkowicie się z tobą zgadzam. Na Discovery obejrzę jeszcze szkołę przetrwania. Na Animal Planet czasami zerknę w jakości HD. Ale brakuje już takich programów typu Łowca krokodyli

wkręcam się
27-02-2011 18:51
 Może jak by były kanały grupy viasat był by większy wybór do oglądania kanałów popularno - naukowych. Ja oglądam głownie fani czterech kółek, albo jak już to coś co można oko zawiesić
Awatar

jestem zawsze
27-02-2011 21:44
 Kanały grupy Discovery nie zachwycają. Nie należą już do liderów wśród grupy kanałów popularno-naukowych. Jakość jak z kaset VHS, obraz 4:3, wyjątek stanowi TLC, które nadaje 16:9,ale też w mizernej jakości. Zawartość programowa jest kiepska. Nie przyciąga specjalnie uwagi widzów. Kanały Discovery zostały bardzo daleko za kanałami Nat Geo, czy Viasat. Zastanawiam się nad sensem istnienia Discovery World i Discovery Science oraz TLC. Czy nie lepiej z tamtych kanałów przenieść pozycji programowych do głównego kanału Discovery, ażeby ten znów chociaż po części był kanałem popularno-naukowym, a nie rozrywką dla ubogich. Zaczynają z niego robić kanał o całkiem innej tematyce niż zakładano. Podobnie jak z MTV Polska, gdzie zamiast muzyki mamy rozrywkę na kiepskim poziomie. Mam nadzieję, że Discovery zadba chociaż o Discovery HD Showcase, moim zdaniem jest to aktualnie jedyny kanał warty uwagi z grupy kanałów Discovery icon_wink
Awatar

bywam tu czasem
20-07-2011 17:49
 Była mowa o 16:9 i jeszcze go nie ma

jestem zawsze
01-03-2012 12:10
 Od dzisiejszego dnia, tj. 1 marca 2012 roku kanał Investigation Discovery rozpoczął nadawanie w formacie 16:9.
Ode mnie jak zwykle parę zrzutów obrazujących zmiany. icon_smile
img641.imageshack.us/img641/7297/zrzutdiscoveryid5.png

img39.imageshack.us/img39/2981/zrzutdiscoveryid7.png

img263.imageshack.us/img263/42/zrzutdiscoveryid8.png

Dodam jeszcze, że od kwietnia 2012 roku także Discovery Channel rozpocznie nadawanie w formacie 16:9.
Przejdź do forum: