• GŁÓWNA
 • Ankieta

  Czy według Ciebie Muzo.TV będzie miało lepszą oglądalność?

  Tak

  Nie

  Nie wiem, nie oglądam

  Notowania na GPW

  24,95 (-0,95%)

  0,61 (+1,76%)

  4,03 (+0,75%)

  Kurs z: 31.03 (zamknięcie)

  Partnerzy


  Social media

  Info

  • Grzegorz Wilk wygrał czwarty odcinek trzeciej edycji „Twoja twarz brzmi znajomo”
  7 kwietnia
  • Koniec „otwartego okna” kanałów BBC w Cyfrowym Polsacie

  Shoutbox


  Zaloguj się lub zarejestruj, aby uzyskać dostęp do shoutboxa.

  Nowy dekoder Familijny produkcji Cyfrowego Polsatu

  Cyfrowy Polsat TechnologyCyfrowy Polsat wprowadził do oferty nowy cyfrowy dekoder Familijny wyprodukowany we własnej fabryce. Ten drugi już model zaprojektowany i wykonany przez zespół konstruktorów i programistów platformy jest oferowany obok innych dekoderów tej klasy – Samsunga DSB-S305G, EchoStara DSB-717 i dekodera Mini, także produkcji Cyfrowego Polsatu.

  Pierwszy model naszej produkcji - dekoder Mini - spotkał się z bardzo miłym przyjęciem przez klientów, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kolejnego. Co ważne, własna fabryka pozwala nam na rozwijanie dekoderów bardzo dobrej jakości, przy zauważalnie niższych kosztach produkcji w porównaniu do ceny zakupu dekoderów od zewnętrznych producentów. Natomiast funkcjonalności odbiorników projektujemy na podstawie zbadanych oczekiwań naszych klientów, dzięki czemu mamy pewność, że trafia do nich sprzęt zaspokajający ich potrzeby – powiedział Dariusz Działkowski, członek zarządu ds. technicznych w Cyfrowym Polsacie S.A.  Dekoder Familijny jest przystosowany do odbioru telewizji cyfrowej w standardowej rozdzielczości. Obsługuje wszystkie niezbędne dla widzów funkcje, jak na przykład elektroniczny przewodnik po programach, wyszukiwanie kanałów, tryb TV/radio, proporcje ekranu 4:3 i 16:9, nadzór rodzicielski.

  Najnowszy produkt Cyfrowego Polsatu wyposażony jest w optyczne cyfrowe wyjście sygnału audio, które umożliwia transmisję dźwięku przestrzennego oraz zapewnia bezpieczne połączenie dekodera ze wzmacniaczem audio. Ponadto, gwarantuje wysoką jakość obrazu o dużej dynamice kolorów.  Podobnie jak dekoder Mini, dekoder Familijny charakteryzuje się bardzo małą mocą zasilania – 13 Watt. Posiada także gniazdo umożliwiające podłączenie go do gniazdka 12V, które jest używane, np. w przyczepach kampingowych.

  W procesie projektowania dekodera Familijnego brano pod uwagę nie tylko kwestie techniczne, ale także oczekiwania użytkowników co do wyglądu sprzętu. Szybki i niezawodny procesor firmy ST Microelectronics kryje się pod metalową obudową, która nie tylko zapewnia większe bezpieczeństwo i trwałość dekodera, ale także dodaje mu niezwykłego uroku i elegancji.  Dekoder Familijny można kupić na własność wraz z wybranym pakietem programowym z oferty Cyfrowego Polsatu (Mini, Familijny, Familijny + HBO, Relax Mix, Relax Mix + HBO, Super Film) już za 99 zł.

  Specyfikacja techniczna dekodera Familijnego

  Dane ogólne:
  - EPG (elektroniczny przewodnik po programach)
  - Obsługa do 4000 kanałów
  - Wiele trybów wyszukiwania w tym szybkie/automatyczne skanowanie satelity
  - Sortowanie kanałów*
  - Aktualizacja oprogramowania poprzez satelitę (OTA)
  - Teletekst za pomocą dekodera teletekstu w TV
  - Tryb TV, Radio
  - Proporcje ekranu: 4:3, 16:9
  - Wyciszenie audio
  - Nadzór rodzicielski
  - Wyłącznik czasowy*
  - Komunikaty SMS
  - Elektroniczna instrukcja obsługi*
  - Zgodność z MPEG-2/DVB
  - demodulator odbiornika
  - Pobieranie częstotliwości - 950-2150 MHz
  - Złącze IF - gniazdowe, wejście
  - Sterowanie LNB - 13/18V, 0/22 kHz, DiSEqC™, Tone BURST
  - Demodulator - QPSK
  - Szybkość przesyłania danych - 1- 45 Msym/s (zgodne z SCPC/MCPC)
  - System wideo - PAL

  Złącza:
  - Video - 1 x SCART (CVBS, RGB), 1 X RCA (CVBS)
  - Audio - SCART (L+R), 2 x RCA (L + R)
  - SPDIF - cyfrowe wyjście audio (optyczne)

  Zasilanie:
  - Zasilanie dekodera to 12 V DC z zasilacza zewnętrznego 230V AC/12V DC
  - Pobór mocy dekodera 13 W max

  *Funkcja dostępna w kolejnych wersjach oprogramowania. Oprogramowanie dekodera aktualizuje się automatycznie przez satelitę.
  > MN dnia 03/04/2009 · 13 (komentarze użytkowników) · Drukuj

  Komentarze przez Facebooka

  roberto
  <
  #11 | roberto dnia 01-01-2010 23:01
  Mam pytanie co się dzieje z polsatem 2 bo napisane jest,że z powodu wygaśnięcia umowy na emisję polsat 2 został on wyłączony i dają w zamian eska tv.Czy ktoś wie o co chodzi?
  arek
  <
  #12 | arek dnia 18-02-2010 18:53
  Dekoder to badziew, lista ulubionych to 200 kanałów pakietu polsatu, a dodać można inne Arabsaty itp. W tych zaprogramowanych nic się nie da zrobić.
  reno
  <
  #13 | reno dnia 13-06-2010 17:47
  Nastepny bubel, o liście kanałów ulubionych można zapomnieć. Polsat zażeka się że lada miesiąc zmieni oprogramowanie i uruchomi tę opcję, ale znając podobną chistorię z echostarem ( gdzie polsat zmienia softa już bodaj drugi rok ) to prędzej skończy mi się umowa. Może w cyfrze mają to lepiej zorganizowane.
  Z ostatniej chwili, właśnie to "cudo" mi się zablokowało, niestety dodzwonić się na inolinie to test na cierpliwośc i to za sporo impulsów.

  Dodaj komentarz

  Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.